Завдяки ефективній роботі артилерії та всіх підрозділів Сил оборони України, а також нездатності російських військ продовжувати бойові дії та утримувати раніше захоплені позиції, Росія планує відведення підрозділів 98-ї повітряно-десантної дивізії на схід від Часового Яру.

Про це повідомив речник ОСУВ «Хортиця» Назар Волошин.

Він зазначив, що Сили оборони України успішно знищують російських окупантів, які активізували наступ у напрямку міста Часів Яр. Внаслідок ефективного вогневого ураження ворог вирішив відвести підрозділи 98-ї повітряно-десантної дивізії РФ на схід від Часового Яру.

Він зауважив, що російська армія зазнає значних втрат під час активних штурмових дій, мова йде про втрати до сотні військових. За його словами, російські війська штурмують не лише Часів Яр, а й околиці Іванівського та Богданівки.

«За минулу добу на цьому напрямку зафіксовано 1270 мінометних і артобстрілів, що, порівнюючи з попередньою добою, збільшилося – 1200 минулої доби. Лише на Часів Яр було зафіксовано 301 обстріл», — розповів Волошин.

Речник повідомив, що на цьому напрямку фронту ворог тричі спробував штурмувати позиції Сил оборони України. Крім того, окупанти здійснили 8 спроб штурму поблизу Білогорівки та 8 штурмів в напрямку Кліщіївки. В ході боїв українські воїни ліквідували 74-х окупантів, ще 106 військовослужбовців РФ отримали поранення.

Нагадаємо, що раніше Назар Волиш розповідав, що наразі Вовчанськ і Часів Яр знаходяться під контролем Сил оборони України.

«Українські Сили оборони контролюють місто Вовчанськ. Противник же не полишає спроб щодо захоплення міста. Росіяни на околицях міста мародерять у будинках місцевих жителів. Але наші Сили оборони роблять все можливе, щоб ворогу не вдалося далі просуватися і чинити якісь певні дії щодо міста і місцевих жителів», — зазначив він.

За його словами, наразі на Харківському напрямку оперативна обстановка залишається складною і вона динамічно змінюється.

Відповідаючи на питання про ситуацію на півночі Харківщини, Волошин заявив, що українським захисникам у цілому вдалося стабілізувати ситуацію, зокрема і у Вовчанську.

За його інформацією, наразі тривають контрударні дії також на інших районах прикордоння Харківщини.

«Наші захисники обладнують зайняті рубежі, посилюють оборону у прикордонних районах та продовжують зосереджувати основні зусилля якраз на недопущенні просування ворога углибину території української держави і зриві його ворожих планів щодо встановлення контролю над частиною Харківщини, зокрема над її північною частиною», — сказав речник.

Він поінформував, що РФ не полишає спроб прорвати оборону українських підрозділів якраз біля Вовчанська, Стариці, Липців та Зеленого.

«Свої штурми росіяни поєднують з авіаударами, застосовують авіацію для нанесення ракетно-бомбових ударів по Харкову та по населених пунктах Харківської області. Уже за сьогодні було кілька прильотів КАБами якраз по Липцях, також і по Харкову», — зазначив Волошин.

За його словами, Часів Яр теж знаходиться під контролем Сил оборони і підрозділів, які його захищають, і росіян у місті немає.

«Було у ворога кілька спроб проведення штурмів. Наші Сили оборони спільно з іншими підрозділами ті колони успішно їх знищили. Ворог не полишає спроб захопити Часів Яр, бо він стоїть на панівних висотах. Можу сказати лише, що ситуація повністю контрольована Силами оборони», — запевнив він.

За його даними, за минулу добу РФ провела на часовоярівському напрямку 11 штурмів і 17 штурмів — у районі Білогорівки.

«На ранок на Часів Яр було зафіксовано 7 авіаударів. Зафіксували і 313 обстрілів зі всіх видів озброєння саме якраз Часового Яру. А на тому напрямку взагалі було зафіксовано на ранок 1343 мінометних та артилерійських обстріли. Ворог не полишає спроб захопити місто, однак йому це не вдається», — заявив речник.