У Державному департаменті США заявили, що Китай має змусити Росію вивести війська з України, якщо хоче відігравати конструктивну роль у війні. Про це на брифінгу заявив речник Держдепу Нед Прайс.

За його словами, він не має інформації про можливу військову допомогу КНР Росії, однак Пекін був чітко попереджений про наслідки такого рішення.

“Це те, чому ми приділяємо дуже пильну увагу і за необхідності вживемо відповідних дій, якщо буде перетнута певна риса”, — сказав Патель.

Він зазначив, що у спільній заяві глави КНР Сі Цзіньпіна та диктатора Володимира Путіна після переговорів у Москві сказано, що необхідно дотримуватись принципів ООН, що означає відхід РФ з території України.

“У Статуті ООН закріплені принципи поваги до суверенітету та територіальної цілісності всіх країн. І якщо Китай хоче відіграти конструктивну роль у цьому конфлікті, то він має чинити тиск на Росію, щоб вона вивела свої війська з території України”, — резюмував спікер Держдепу.

Сі Цзіньпін перебуває з триденним візитом у Москві: 20 березня він провів переговори з Путіним тет-а-тет, 21-го провів офіційні переговори з розширеними делегаціями.

У США скептично оцінюють візит Сі Цзіньпіна та вважають, що він забезпечує дипломатичне прикриття злочинам Путіна.

У МЗС України очікують, що Сі Цзіньпін переконає Путіна припинити війну. За даними FT, лідер Китаю може зателефонувати президенту Володимиру Зеленському після візиту до Москви.