Доброволець 24ОШБ «Айдар» з позивним «Осмáн» повідомив про те, що українські захисники змогли трохи просунутись біля Ямполівки. Крім того, він ще й повідомив, що нашим бійцям вдалось відбити штурм противника.
Зокрема, як пише Інститут вивчення війни, російське військово-політичне керівництво, ймовірно, вважає, що Сили оборони України не зможуть захиститися від поточних і майбутніх наступальних операцій ЗС РФ через зволікання або ж повне припинення американської військової підтримки.
Російське окупаційне угруповання останніми тижнями час від часу зміщує акцент наступальних операцій на такі напрямки, як Лиман, Часів Яр і Покровськ.
На початку 2024 року пріоритетним для ЗС РФ було захоплення Авдіївки, одночасно з менш інтенсивними операціями на лінії Куп’янськ — Сватове — Кремінна. Згодом спостерігався крен у бік Лиманського напрямку. При цьому темп операцій у районі Авдіївки дещо знизився. Зараз же основні зусилля спрямовані на захоплення Часового Яру.
Навіть якщо російському угрупованню може бракувати можливостей для одночасних великомасштабних і ефективних атак на кількох напрямках, Збройні сили Російської Федерації все ж можуть застосовувати кілька послідовних наступальних дій, щоб розтягнути оборону Збройних сил України в умовах обмежених ресурсів артилерії та протиповітряної оборони.
Поточна структура російських наступальних операцій надає можливість підрозділам, що беруть участь у менш інтенсивних операціях, відпочивати та відновлюватися. Після цього вони можуть активізувати свої зусилля в наступному оперативному напрямку, змушуючи Збройні сили України перекидати оборонні ресурси в інші райони по всьому театру військових дій. Це створює уразливості в обороні, якими можуть скористатися Збройні сили Російської Федерації.
Росіяни можуть накопичувати резерви оперативного і стратегічного рівня для підтримки поточних наступальних операцій і очікуваного весняно-літнього наступу.
Аналітики ISW вважають, що ці резерви навряд чи будуть готові діяти як проривні сили першого або другого ешелону, доти, доки в України будуть необхідні кошти. ЗС РФ, імовірно, залучать ці резерви для поповнення або посилення наявних з’єднань і продовження наступальних операцій, де основна роль відводиться піхоті з деякими вибірковими механізованими ударами.
Водночас якщо США не відновлять військову допомогу, і ЗСУ, як і раніше, не вистачатиме артилерії та ППО, то навіть недостатньо підготовлені й оснащені росіяни зможуть успішно наступати.
Нагадаємо також, що лейтенант ЗСУ з позивним “Алекс” у своєму Telegram-каналі “Офіцер” 14 квітня повідомив про загрозу того, що Роботине може опинитися в кільці російських військ.
За його словами, за останні півтора місяця противник зміг зайняти нові позиції в цьому районі, однак просуванням це назвати складно. Це була так звана “сіра зона”, поруч із якою не було бійців ЗСУ. Річ у тім, що всі опорні пункти розбила артилерія ЗС РФ.
“Триматися там не було жодного сенсу і всі пі**рські просування за останній місяць — це нічні перебіжки малими групами на порожні позиції, контактів із застосуванням стрілецької зброї не було давненько”, — пише лейтенант “Алекс”.
Тепер, за словами українського військовослужбовця, російські окупанти стали більш активними в тій області. Вони розміщують мінометні позиції, оскільки зрозуміли, що населений пункт Роботине в Запорізькій області не можна взяти під свій контроль просто “в лоб”.
“Тому що там не можуть закріпитися, а от обійти і взяти в кільце значно легше. Запорізький напрямок”, — продовжив військовослужбовець ЗСУ “Алекс”.