Телеканал «Прямий» видалив з YouTube та Facebook запис інтерв’ю колишнього генерального прокурора Юрія Луценка ведучим Тарасу Березовцю та Пітеру Залмаєву, яке вийшло в ефірі телеканалу 28 травня, повідомив присвячений ЗМІ сайт «Детектор медіа».
Прес-секретарка Луценка Лариса Сарган відмовилась прокоментувати ZAXID.NET причину видаленням відео інтерв’ю. Також не надали офіційних коментарів і у редакції «Прямого».
Водночас у плейлисті програми The Week на YouTube, у якій і був гостем Юрій Луценко, доступ до відповідного випуску програми заблокований.
А от телеграм-канал «Телекошмар» оприлюднив уривки видаленого ефіру.
Зокрема у своєму інтерв’ю Луценко згадав про «плівки Медведчука». Він фактично підтвердив, що записи розмов, які фігурують у кримінальному провадженні щодо голови політради «Опозиційної платформи – За життя» Віктора Медведчука, правдиві.
Водночас Луценко заявив, що записи розмов Медведчука були зроблені таємно одним із посадовців Служби безпеки України. За його словами, у 2016-2019 роках генпрокуратура не знала про жоден із цих записів. Луценко також повідомив, що мав розмову зі своїм попередником — генпрокурором у 2014-2015 роках Віталієм Яремою, який також сказав, що нічого не знав про записи.
«Ці плівки не були відомі і в СБУ. Взялися вони з рук людини, яка працювала на високій посаді в СБУ та записувала для себе. Наразі ця людина працює в Адміністрації президента України та використовує ці плівки у своїх політичних іграх», — наголосив Луценко і додав, що ця людина досі працює в Офісі президента.
Крім того, Луценко розповів, що під час президентських виборів в Україні зафіксував слова Медведчука, які «межували з державною зрадою», та відправив їх на експертизу.
«Без експертизи не можна пред’являти підозру, ні тим більше — обвинувачення. Після цього — зміна влади і на два роки все «замерзає». Два роки нікого це не цікавить. Єдине позитивне, що Зеленський зробив за два роки, — це скористався санкціями РНБО та рішеннями, які ще при Порошенкові Рада нацбезпеки ухвалила, та остаточно закрив три телеканали («112 Україна», Newsone та ZIK, — ред.)», — заявив колишній генпрокурор.
Варто зауважити, що частина записів, які оприлюднили журналісти проекту Bihus.Info, вказують на зв’язки Медведчука з Петром Порошенком, бойовиками та російськими чиновниками. Зазначається, що Медведчук співпрацював з Порошенком від початку президентства. У розмовах він запевняв, що здатен впливати на президента України. Зокрема, він заявляв, що передасть погрози бойовиків Порошенку щодо імовірного знищення колони української бронетехніки, якщо її просування не зупинять.
Сам Медведчук, заявив, що вів переговори з бойовиками ОРДЛО, бо його на це вповноважили спершу в.о. президента Олександр Турчинов, а пізніше Петро Порошенко.
Зазначимо, Журналіст-розслідувач Денис Бігус отримав записи телефонних розмов Віктора Медведчука з бойовиками за 4 роки. Він з колегами опублікував вже 3 частини розслідування, анонсував ще й 4.
Наступний випуск буде присвячений розмовам про полонених. Бігус додав, що все, що підтверджується плівками, ставить велике питання про те, для чого у цих переговорах був потрібен Медведчук.
“Я намагаюсь говорити так, щоб уникати детального анонсу 4 частини, яка буде присвячена темі полонених. Ця частина ще більше акцентує це питання”, – сказав Бігус.
За словами журналіста, він не може знайти “симпатичну” відповідь на питання про те, для чого у розмовах був потрібен саме Медведчук.
З якого біса Медведчук виник в переговорах по вугіллю, газу, трубі? Величезна частина цих переговорів відбувалась значно раніше, ніж його офіційно представили переговорником щодо обміну полоненими,– додав він.
Бігус наголосив, що ці переговорні процеси були дуже важливими та мали національне значення. Однак невідомо, чому обрали Медведчука, якщо з усіх “плівок” є чітке відчуття, що він відстоює інтереси Росії.
Денис Бігус розповів, що жодної серйозної реакції чи виправдання від Медведчука чи його оточення він не почув, окрім тези: “Це все не правда”.
Наразі нічого предметного щодо жодної частини з того боку не пролунало. В мене є таке обережне припущення, що, мабуть, і не пролунає,– запевнив журналіст.
Також він зауважив, що існує певний парадокс – випустивши 3 частини, самі журналісти розуміють, що принципово нічого нового не дізнались.
“Це історії, які обговорювали 5 років тому. Їх якось згадували, писали, намагались розслідувати, ставили політичній силі Петра Олексійовича (Порошенка – 24 канал) запитання. Відповідно, ми зараз просто підтверджуємо ті речі, про які говорили ще тоді. І зараз не лише про вугілля, а геть про все”, – підсумував Бігус.