Останнім часом набувають системного характеру спроби російських банків роздобути у власність не просто нерухомість, а земельні ділянки в різних регіонах України.
Зокрема, Дмитро Тимчук розповів, що один із найвідоміших способів заволодіння українською землею це звернення на користь банку заставного майна, яка так чи інакше знаходиться на земельній ділянці, що і цікавить банк насамперед.
"Я привів лише кілька прикладів, де або вже задіяна, або є ризик застосування подібної схеми.
Наприклад, в Києві в заставі у "Сбербанку" знаходиться завод "Росинка", а це 31 га землі, в Білій Церкві – завод по виготовленню гумовотехнічних виробів (30 га), в Харкові – коксохімічний завод (16,7 га), в Одесі – готель "Чорне море" на вул. Рішельєвській, в Мукачеві – кондитерська фабрика (2 га землі), в Херсоні – 5 великих торгових центрів і магазинів, і так далі. Маса промислових об'єктів в заставі у "Промінвестбанку", – заявив він.
Крім того він заявив, що компетентні органи все ж звернуть увагу на подібний механізм захоплення українських земель у тому числі вихідцями з РФ, яка веде проти україни агресивні бойові дії не лише на Донбасі.
"До того ж, якщо на Донбасі наші хлопці тримають фронт під гаслом "ні п'яді української землі ворогові", то продавати цього ж ворогові землю в Києві – ну, дико ж, погодьтеся.
Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
У зв'язку з чим пропоную заборонити фінансовим установам, де є державний капітал держави-агресора, отримувати у власність, користування, заставу, іпотеку земельної ділянки. Розраховую, що РНБО, НБУ та інші компетентні відомства оперативно відреагують і приймуть дієвих заходів", – додав політик.
Відзначимо, що за словами Тимчука, 2019 рік є ключовим для Кремля. У Москві сподіваються на те, що зможуть провести в крісло президента проросійського кандидата, умовно кажучи, того ж Бойка, і вже через нього повертати Україну до проросійської орієнтації.
"Як я розумію, набагато більш небезпечним є варіант впливу на парламентські вибори і створення проросійської коаліції в парламенті. Причому, це стосується не лише явно вираженої п'ятої колони, накшталт того ж "Опозиційного блоку", але і латентних, завуальованих сил у вигляді різних політичних рухів, політичних діячів тощо, – підсумував він.