Суд задовольнив клопотання захисту обвинуваченого в державній зраді екс-президента Віктора Януковича про перенесення засідання у зв’язку з травмою підсудного.

Віктор Янукович зможе виступити у суді з останнім словом сидячи або лежачи 5 грудня, заявив на засіданні 19 листопада головуючий суддя Владислав Дев’ятко, повідомляє “Українська правда”.

“Якщо обвинувачений Віктор Янукович до визначеної судом дати не зможе вилікуватися, суд не вважатиме зневагою чи проявом неповаги до суду, якщо Віктор Федорович Янукович виступить у суді з останнім словом сидячи чи лежачи на лікарняному ліжку, якщо здоров’я не зможе йому дозволити перед судом стояти”, — сказав він.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Суддя спершу планував провести наступне засідання 3 грудня. Але адвокат, посилаючись на медичну довідку Януковича, де вказано, що лікування триватиме 2…3 тижні, просив дати обвинуваченому рівно три тижні, які спливають 5 грудня.

“Справа є непересічною, справа є публічною, висвітлюється у ЗМІ, вибачте, виступати лежачи”, — сказав Олександр Горошинський.

“Задля забезпечення права на захист Віктора Януковича, суд оголошує перерву до дев’ятої ранку 5 грудня“, — сказав Дев’ятко.

На початку засідання адвокат Горошинський розповів, що 17 листопада бачився з підзахисним у Росії і з’ясував, що Янукович не може “самостійно пересуватися і навіть вставати з ліжка”.

У зв’язку з цим він просив перенести судове засідання до моменту одужання Януковича.

Горошинський також клопотав про допит екс-міністра енергетики та вугільної промисловості України Едуарда Ставицького і про звернення суду до лікарні для отримання чіткого діагнозу його підзахисного та точного терміну лікування.

“Єдине що можу сказати, що у результаті травми Віктор Янукович отримав травму хребта та суглоба”, — сказав адвокат.

На це суддя відповів, що не терпітиме у суді брехні.

“Не можу допустити відвертої брехні. Суд вимушений констатувати, що жодного слова про травму хребта у довідці немає, жодного слова про лангетку хребта немає”, — наголосив Дев’ятко.

Він також відмовив у допиті Ставицького.

“Суд просить захисників не перетворювати судовий процес на цирк. Ви є адвокатами, ви прекрасно знаєте, що не можете витягувати кроликів із капелюха. У нас стадія останнього слова. Допити закінчились. Ви прекрасно знаєте, що можна повернутись до допитів лише на основі останнього слова обвинуваченого, якщо він повідомить якісь подробиці, які не були раніше досліджені”, — сказав Дев’ятко.