Кабмін хоче отримати право забороняти українцям виїзд за кордон.

Кабінет міністрів відправив запит Верховній Раді на надання права тимчасово забороняти проїзд на територію України іноземних громадян з країн, де зареєстровані особливо небезпечні інфекційні хвороби, а також забороняти виїзд громадян України за кордон в період карантину.

Стверджується, що даний законопроект схвалений сьогодні на засіданні уряду.

Згідно з документом, при відсутності підстав для госпіталізації осіб, у яких підозрюють інфекційну хворобу або контактування з зараженим небезпечною інфекцією, вони повинні надавати згоду на проведення протиепідемічних або профілактичних заходів, в тому числі і згоду на самоізоляцію або ізоляцію на термін, визначений медиками.

Як відомо, про дане рішення говорили вже і раніше. І навіть під час відсутності закону, Зеленський видавав відповідний указ прикордонним службам. Підтвердженням цього є і його офіційні відеозвернення, які він регулярно записує для народу. В одному з них він вже повідомляв про закриття кордонів, як для іноземних осіб, так і для українців. Тоді ж оголошувалися і певні дати. Як відомо, на сьогодні працюють тільки кілька пунктів пропуску на українських кордонах.

З країни поки що українців випускають, проте у тих при собі повинні бути документи, які підтверджують важливість такого виїзду. У разі, якщо українська служба може їх пропустити без особливих питань, тоді як через п’ять хвилин до жорстких заходів можуть вдатися прикордонники зарубіжних країн з вимогою довести, що вам дійсно життєво важливо в’їхати в їхню країну або проїхати транзитом.