Проблема олігархічної економіки та впливу олігархату на неї є настільки масштабною, що становить загрозу національній безпеці нашої держави. Саме тому законопроєкт про деолігархізацію виводить питання формування реєстру олігархів на рівень Ради національної безпеки та оборони.
Про це заявив народний депутат від «Слуги Народу», голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в етері «Радіо НВ».
«На жаль, у системі тих державних органів, які працюють сьогодні в Україні, ця проблема не може бути вирішена, тому це питання віднесено до рівня Ради національної безпеки та оборони», — пояснив депутат.
За його словами, закон про деолігархізацію є корисним для суспільства і дозволить Україні розвиватися, як усім іншим країнам у світі. Водночас Гетманцев наголошує, що це лише один із кроків для подолання проблеми.
«Секретарем РНБО анонсовано, що буде закон про лобізм та інші рішення, які в сукупності подолають це негативне явище. До того ж згадайте антиофшорний закон, який ми проголосували в січні 2020 року, згадайте зміни до законодавства про фінансовий моніторинг, одне з рішень РНБО, яке призвело до того, що в нас на одного олігарха стало менше», — додав Гетманцев.
Окрім цього, заступниця голови Комітету з питань гуманітарної та інформполітики Євгенія Кравчук розповіла, що окрім вже поданого до Ради президентського законопроєкту про деолігархізацію, планується ухвалення ще низки документів стосовно українських олігархів.
Кравчук наголосила, що в Україні наразі недостатнє законодавче поле, яке регулює діяльність олігархів і тому необхідно ухвалити законопроєкт про деолігархізацію.
Окрім вказаного документу буде ще запропоновано щонайменше 7 додаткових законопроєктів.
“Це антимонопольне законодавство, зміни до закону про політичні партії, вочевидь, буде пакет законів великий. Є рішення, що готуються у процесі”, – заявила Кравчук.
А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.