Наслідком чергової зустрічі у форматі “Рамштайн” буде зміцнення протиповітряної оборони України.
Отже, захист від дронів-камікадзе та ракет країни-окупанта Росії значно посилиться. Але стовідсоткове закриття неба не може забезпечити жодна, навіть найсучасніша система ППО.
Таку думку в ексклюзивному інтерв’ю OBOZREVATEL висловив військовий експерт, полковник запасу Петро Черник.
Стосовно наслідків останнього засідання у форматі “Рамштайн”, експерт зазначим, що ми маємо розуміти, що більша частина всіх класів озброєнь, які обов’язково прийдуть за підсумками цього шостого раунду, буде закритою. Сам факт того, що 53 країни світу надають Україні допомогу, є свідченням того, що антипутінська, антиросійська коаліція складена, Україна не залишиться сам на сам із противником. На превеликий жаль, є лише питання часу і ціни.
Ми бачимо, що наразі дрони-камікадзе та ракети ворога є найбільшою проблемою для цивільної інфраструктури України та цивільного населення.
Однак, рівень нашого ППО обов’язково буде зростати.
“Але давайте розвіємо міф, що небо можна закрити на сто відсотків. Не закривається небо на сто відсотків. Навіть якщо всі установки світу поставити в Україну, все одно котрась із ракет буде пролітати”, – зазначив експерт.
Ізраїль має чи не найкращу систему ППО “Залізний купол” для боротьби з кустарними ракетами, тобто звичайними снарядами з двигуном. І все одно ці снаряди проривають їхню оборону. Не можна недооцінювати противника. Досвід ракет, які проривають оборону, є.
Більша частина нашої ППО – це застарілі радянські комплекси, хай навіть і модернізовані в країнах НАТО. Росіяни вже розуміють алгоритм боротьби з ними.
Небо можна підняти до якоїсь високої точки, скажімо, 90-95%, але на 100% воно не закривається. Це ілюзія, яку треба розвіяти. Чуємо, що лунає тривога, – дбаємо про свою безпеку.
Наразі на фронті складаються сприятливі передумови для перелому у війні, але “видихати зарано”.