Зараз організувати демократичний виборчий процес на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей неможливо.

Про це в ефірі каналу “Україна 24” 22 грудня сказав голова Верховної Ради України Дмитро Разумков.

За його словами, зараз він не бачить альтернативи Мінським угодам і не впевнений, що вона скоро з’явиться.

“Якщо ми говоримо саме про цей пункт Мінських домовленостей (про місцеві вибори. – ред), давайте будемо відвертими: будь-який план потрібно виконувати покроково і дійти до відповідного пункту в Мінських домовленостях. Виконані перші пункти? На жаль, ви будете змушені мені відповісти, що ні. Частково можна говорити про обмін, але він також не загальноохоплюючий. Частково можна говорити про повну тишу на фронті, але це також не відповідає дійсності на 100%. Так, за останні місяці ситуація змінилася досить суттєво, ми бачимо зменшення обстрілів по нашій стороні, але об’єктивно говорити, що ті пункти виконані на 100%, ми не можемо. Так само відведення важкого озброєння і багато інших речей, в тому числі виведення військ з тимчасово окупованих територій і багато іншого, зокрема виведення військ із тимчасово окупованих територій”, – сказав спікер парламенту.

Разумков зазначив, що вибори мають проводити за ухваленими стандартами.

“Вибори мають відбуватися за українським законодавством, вибори мають бути виборами, а не призначенням, із доступом усіх політпартій і сил, зареєстрованих на території нашої держави, з вільним доступом журналістів, і ці вибори повинні бути визнані міжнародними організаціями, які спостерігають за виборами. Станом на сьогодні, думаю, організувати цей процес на тимчасово окупованих територіях Донбасу поки, на жаль, неможливо”, – заявив він.