Білий дім каже, що більше не описує потенційне вторгнення Росії в Україну як “неминуче”, припускаючи, що це слово було вжито недоречно.

Про це заявила речниця Білого дому Джен Псакі.

“Я використовувала це слово одного разу. Я думаю, що інші використовували його колись. А потім ми припинили використовувати його, тому що я думаю, що це надіслало сигнал, який ми не збиралися надсилати, начебто ми знаємо, що президент Путін прийняв рішення”, — сказала Псакі.

Минулого тижня Псакі заявила, що вторгнення російських військ в Україну продовжує бути “неминучим”, що спричинило негативну реакцію Києва. Українські чиновники, включно з президентом Володимиром Зеленським, не погодилися і заявили, що такі описи можуть викликати паніку та економічні потрясіння.

Псакі також сказала, що рішення Байдена розгорнути 3000 американських військових у Східній Європі було прийнято після широких консультацій з союзниками, але зазначила, що цей крок не був викликаний конкретною подією останніх днів.

Вона заперечила, що розгортання можна розглядати як ескалацію напруженості.

“Тут важливо чітко розуміти, що є один агресор. Цим агресором є Росія”, – сказала Псакі.

Раніше стало відомо, що президент Джо Байден відправить 2000 військових зі США до Польщі та Німеччини, де вони приєднаються до інших військ. Ще 1000 військових, які вже перебувають у Європі, будуть переміщені до Румунії, додав чиновник.

“Ці сили не збираються воювати в Україні. Вони реагують на поточні умови”, – сказав чиновник.

Джон Кірбі зазначив:

“82-а повітряно-десантна дивізія розгортає компоненти бойової групи піхотної бригади та ключові засоби підтримки у Польщі, а 18-й повітряно-десантний корпус переміщує штаб спільної оперативної групи до Німеччини. Обидва, як ви знаєте, базуються у Форт-Брегг, Північна Кароліна”, – сказав речник Пентагону Джон Кірбі.

За його словами, переміщення військ є сигналом для президента РФ Владіміра Путіна і для всього світу, про те, що НАТО має важливе значення для США.

Минулого місяця Пентагон перевів 8500 американських військовослужбовців у “посилену бойову готовність” для розгортання в Європі, якщо НАТО активує сили реагування.

Ці війська представляють внесок Америки в 40-тисячні сили реагування НАТО, для активації яких потрібен дозвіл усіх 30 членів НАТО.