Свої перші кроки однорічний Сашко зробив у лікарняній палаті. Кілька місяців тому йому раптово стало зле, при обстеженні лікарі виявили в хлопчика рідкісне онкологічне захворювання.

"У дитини дуже рідкісне вроджене захворювання – ювенільний мієломоноцитарний лейкоз. Згідно всіх протоколів – і українських, і міжнародних – у дитини абсолютні показання для трансплантації кісткового мозку", – пояснила завідувач гематологічного відділення Хмельницької  обласної дитячої лікарні Олена Мовчан-Вернидуб.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

Батьки Сашка в шоці. "Ми не очікували, що нас може це торкнутися. Ми бачили хворих діток, але ніколи не думали, що це може і до нас прийти", – зізнається мама хлопчика Юля Ємець. Тато Сашка досі не може оговтатися від діагнозу сина – він ледве мовить крізь сльози. "Аналізи нестабільні, падають дуже. Вчора дитина дуже погано себе почувала, ми нвіть не знали, що ще робити", – каже Вадим Ємець.

Чоловік у розпачі, бо жоден член родини не підходить для малюка як донор кісткового мозку. Трансплантацію від донора нерідного погодилася робити лише італійська клініка за 160 тисяч євро. Ця сума просто фантастична для родини. "Самостійно назбирати не можуть, власного житла вони не мають, проживають зараз у бабусі вдома", – каже тітка Сашка Оксана Ємець.

Зарплата Вадима – 6 тисяч гривень, мама доглядає маленьку дитину і не працює. У подружжя ще є 7-річна донька. Батько вже не ладне стримати сліз, коли просить: "Гривня, дві, хто не байдужий, хто може помогти спасти нашого Сашу". Медики наполягають на тому, що операцію слід проводити терміново. "Якщо найближчим часом, я не знаю, через місяць, через три, не зробити трансплантацію – підсумок один", – констатує Олена Мовчан-Вернидуб.

Квитки на літак до Італії готова надати авіакомпанія МАУ згідно з угодою з телеканалом "1+1". А от чи житиме маленький Сашко – залежить від нашої з вами небайдужості. Рідні хлопчика дуже сподіваються на цей останній шанс зібрати необхідну суму. Пожертви на порятунок Сашка можна адресувати на картку ПриватБанку 5167 9855 6173 5382. Отримувачем буде батько Вадим Ємець.