Існує ймовірність часткового виходу підрозділів Збройних сил України на кордони 1991 року на деяких ділянках окупованих територій. 

 Про це в інтерв’ю Главреду заявив генерал-майор запасу СБУ Віктор Ягун. 

“Особливо це стосується Луганської області. Там це навіть не обговорюється, тому що там є дуже багато моментів, які вказують, що Росія не зможе утримати цю територію”, — підкреслив він. 

Разом з тим експерт упевнений в тому, що в кінці осені можуть бути зрозумілі ймовірні результати завершення війни. 

“Якщо на той час не буде кардинальних змін, то війна триватиме багато років”, — додав Ягун. 

При цьому військовий експерт Олександр Коваленко в етері Еспресо заявив, що росіяни накопичують сили та засоби на Луганщині – перспектив для наступу найближчим часом немає через вогневий тиск ЗСУ. 
 

“Росіяни продовжують накопичувати сили на напрямку “Сватове – Кремінна”. Сили та засоби збираються там досить серйозні. Вони не змогли реалізувати наступальні дії, тому що промерзання ґрунту мало б бути більш масштабним, бо там багато боліт. Там через ліс і болота треба наступати, тому погода замінісувала всю цю історію”,  – зазначив він. 

За словами Коваленка, очікування також має вплив на потенціал наступу. 

“Накопичення відбувається, але вони перебувають у статичному становищі і ЗСУ на них щодня тиснуть ударами – є постійний вогневий вплив. Казати про те, що в них є достатньо великі шанси провести наступальні дії у напрямку Лиману чи більш того, вийти на лівий берег річки Оскіл, я не можу. Таких варіантів я не бачу, що вони мають на це достатньо ресурсу”, – підсумував експерт. 

Окрім цього, як повідомили в інституті вивчення війни, атаки російських військових у Донецькій та Луганській областях створюють добрі умови для контрнаступу ЗСУ. 

Зокрема, мова йде про швидку кульмінацію наступу окупантів біля Бахмута, спробу штурму Вугледара і наступ в Луганській області, що наразі зупинився. Усі ці події створюють хороші умови для українських контрнаступальних операцій. 

На початку лютого експерти ISW вважали, що російські сили повернули собі ініціативу на сході України. Проте вони так і не змогли скористатися отриманою ініціативою, щоб досягти якихось значних успіхів. 

«Війська рф, ймовірно, втратять ініціативу в Україні найближчими місяцями через очікувану кульмінацію їхніх трьох основних наступальних операцій», – зазначають у повідомленні. 

Раніше ЗСУ перехопили ініціативу після кульмінації російського наступу щодо захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська у липні минулого року, а за кілька місяців провели контрнаступальні операції на Харківщині та Херсонщині. Відтак кульмінація нинішніх наступальних операцій росії, ймовірно, дозволить українським силам розпочати контрнаступ у будь-якому місці вздовж лінії фронту. 

Зараз же на думку військового експерта Дмитра Снєгирьова, росіяни не відмовились від тактики створення широкого котла для всього українського угруповання в Донецькій області 

“Наразі найбільш напруженими точками є не Бахмут, а інший напрямок – Лиманський та Куп’янський. Окупанти намагаються продавити українську оборону та створити локальне оточення військ в районі Сіверська. Одночасні удари з району Кремінна у напрямку Торське-Лиман. Другий фланг – наступ з району Вугледару”, – зазначив експерт. 

На його думку, це найбільш небезпечний сценарій. 

“Аналогічна ситуація на Куп’янському напрямку. Там окупанти намагаються розвинути тактичний успіх на напрямку Ізюму. Створення Лимансько-Ізюмського угруповання, вони не відмовились від тактики створення широкого котла для всього українського угруповання в Донецькій області. На Лиманський напрямок зараз перекидаються додаткові підрозділи, йдеться про посилення особовим складом та важкою бронетехнікою”, – підсумував Снєгирьов.