Сили Оборони продовжують наступ, втім на Авдіївському напрямку ситуація залишається складною – за рахунок чисельності, росіяни мають певну перевагу, а велику кількість колон техніки замінила велика кількість піхоти.
Про це в ефірі українського телеканалу розповів Роман Погорілий, співзасновник проєкту «Діп стейт».
За його словами, характер бойових дій дещо змінився.
«Терикон по суті не контролюється ЗСУ. Там зараз росіяни, але закріпитися вони не можуть. В Водяному і Первомайську також концентруються сили. Постійні піхотні атаки. Масштабних успіхів немає. Але є певне просування ворога за рахунок кількості», — пояснив Погорілий.
Він додав, що між бойовими діями існують паузи, протягом яких окупанти концентрують свої сили. Проте навіть під час пауз вони насуваються і їх не зупиняють навіть несприятливі погодні умови. Втім, погана погода заважає працювати аеророзвідці з обох сторін.
Тим часом на півдні Бахмута працюють сили оборони і є непогані результати. На північному фланці ворогу вдалося дещо просунутися, проте наразі докладаються усі зусилля для того, щоб зупинити ворога.
Додамо, за два тижні, присвячені штурму Авдіївки, російська армія втратила танків і бронемашин більше, ніж за кожен із попередніх 11 місяців.
Про це повідомив журналіст Роман Шрайк.
За його словами, спочатку можна було розцінювати цей наступ так само, як літні рухи біля Куп’янська захід, покликаний відволікти наші резерви, то після численних кадрів із палаючим залізом і наполегливого повторення атак колонами стало зрозуміло, що це спроба оточити й узяти.
«На мій погляд, усе це має не військове значення, а політичне», — сказав він.
Путін уже місяці три бубонить, що український наступ на півдні провалився. І якби російській армії вдалося взяти Авдіївку штурмом, він ніби поставив би жирну крапку – мовляв, недолугі укри чотири місяці мучилися, а ми дмухнули-плюхнули і Авдіївка наша.
Тому сили накопичили і кинули в атаку божевільні. Кинули проти одного з найбільш укріплених районів. Тобто явно хотіли закидати шапками.
«Думаю, тут зіграв свою роль той самий «зіпсований телефон», по якому інформація про бойові дії доходить від фронту до Кремля. Я ні на секунду не сумніваюся, що Путін реально вірить у співвідношення втрат 8 до 1 на користь Росії та інші казки про знищення Хаймарсів вагонами», — сказав він.
Тепер же, коли бліцкригу не вийшло, зупинити цей згубний наступ не виходить. Не по-пацанськи.
І чим усе це закінчиться, поки що не ясно.
Він вважає, що піррова перемога – це коли ти досягаєш перемоги в локальній битві, але такою ціною, яка призводить до загальної поразки.
«Прогнози робити я не можу, але ніхто мені не заборонить сподіватися, що спроба взяття Авдіївки закінчиться для російської армії пірровою «неперемогою». Що й Авдіївку їм узяти не вдасться, і сил вони втратять стільки, що це відгукнеться в масштабах усієї війни», — сказав журналіст.
Сергій Грабський, військовий експерт, пояснив, яке стратегічне значення у передмістя Донецька Авдіївки.
«З захопленням Авдіївки противник: а) — отримує можливість маневрувати силами та засобами без постійного вогневого впливу з нашого боку; б) — він вирівнює лінію фронту, ущільнює свої бойові порядки. І в) — він отримує можливість просуватися вже до кордонів Донецької області, використовуючи ті напрямки, які він отримає», — сказав експерт.
Він додав, що є політичне замовлення і наказ Путіна — завершити окупацію Донецької області до кінця цього року. Треба розуміти, що без Авдіївки ні про яку окупацію Донецької області мова йти не буде.
За його словами, достатньо подивитися на карту і зрозуміти, що крім політичного замовлення, є ще і військова доцільність. Адже Авдіївка фактично є ключем для центральної частини Донецької області.