Українські військові влаштували ворогові справжній рознос на Донбасі. Зокрема в районі села Бердичі, що у Донецькій області, розтрощили російських спецназівців.

Про це йдеться на сторінці Сухопутних військ ЗСУ.

Як розповідають військові, на околицях населеного пункту Бердичі у Донецькій області помітили спецназ, який намітив на прорив нашої оборони. Однак в результаті атаковані були не ЗСУ, а росіяни.

«Одразу після влучання більша частина групи почала тікати», – додали у Сухопутних військах.

Таким чином ворога вдалося відкинути.

В той же час, російські окупанти активно використовують так зване «вікно можливостей» перед передачею зброї до України. Ситуація на фронті залишається напруженою, особливо кризовою є ділянка близько до міста Часів Яр у Донецькій області. Про це заявив в ефірі українського телеканалу військовий експерт Владислав Селезньов.

Коментуючи обстановку в районі міста Часів Яр, експерт зауважив, що незважаючи на всю складність, існують деякі позитивні моменти.

“По-перше, там працює головнокомандувач ЗСУ генерал Сирський разом із офіцерами штабу, тому він, безумовно, бачить, яка ситуація, і в змозі ухвалювати відповідні адміністративні, організаційні, командирські рішення щодо переміщення додаткових ресурсів, сил та засобів для посилення угруповання української армії, що діє на цій ділянці фронту”, — сказав Селезньов.

За словами експерта, домінуючі позиції українських Збройних Сил дозволяють їм досить ефективно стримувати ворожі атаки. Однак українським воїнам необхідно більше ресурсів.

“Сподіваюся, що це питання буде вирішене найближчим часом. Адже очевидно, що артилерійська компонента, як і раніше, залишається вкрай важливою складовою бойових можливостей української армії. А додаткові засоби ППО дозволять нам щонайменше відігнати ворожих штурмовиків типу Су-25, які наразі практично безкарно пролітають над нашими позиціями в Часовому Яру”, — сказав військовий експерт.

Селезньов впевнений, що місцеві командири діють розумно, а логістичні служби готують або вже реалізовують місію з переміщення додаткових ресурсів на цю ділянку фронту.

“Хоча, безумовно, нам є за що тривожитися. Часів Яр на сьогодні — найбільш кризова ділянка фронту. Але динаміка на полі бою та на інших ділянках фронту дуже і дуже драматична. Знову активізувалися дії на Старомайорському напрямку, вкрай непроста ситуація в районі Работине Запорізької області. Ворог знову активізував свої зусилля на Куп’янсько-Лиманському напрямку, причому з акцентом на Лиман. Постійно відбуваються бойові зіткнення на ділянці фронту на захід від Авдіївки та на південь від Мар’їнки в Донецькій області”, — сказав експерт.

За його словами, Росія продовжує активно інвестувати у свій оборонно-промисловий комплекс, який видає на-гора сумарно понад 2 млн снарядів на рік.

“Плюс у них є певна колаборація з урядом Ірану та Північної Кореї, які постачають їм артилерійські боєприпаси ключової номенклатури 122 і 152 калібру. Окупанти абсолютно не звертають уваги на втрати: як серед особового складу, так і в межах знищення Силами оборони України їхньої бронетехніки та озброєння”, — зазначив гість ефіру.

Селезньов відзначив, що зведення втрат противника, представлені щоденно Генштабом ЗСУ, вражають. Проте це не зменшує запалу ворожої армії, яка має намір захопити якомога більше українських територій.

“Цілком очевидно, що вікно можливостей росіяни намагаються використати по максимуму. Нам необхідно протриматися цей період часу. Потім почнуть надходити артилерійські снаряди, в тому числі, в рамках чеської ініціативи, ми отримаємо перший транш військово-технічної допомоги від наших заокеанських партнерів. Загалом лінія фронту зараз тримається завдяки мужності, героїзму і неймовірним зусиллям українських воїнів на різних ділянках. Але іншого шляху в нас немає, якщо противник і далі рухатиметься досить серйозними темпами, у зоні ризику опиняться багато жителів наших регіонів”, — резюмував Селезньов.