Призначений головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський вже декілька днів обіймає нову посаду. Російська пропаганда намагалась дискредитувати нового головкому ЗСУ Олександра Сирського, зокрема були також українці, які були незадоволені рішенням Володимира Зеленського щодо зміни Главкома, такі персони прямо грали на руку ворогові.
Не виключення, що такі вкидання стосуватимуться багатьох представників силових структур і відомств України, адже своїми діями росЗМІ намагатимуться розколоти українське суспільство та переконати, що рішення які ухвалює вище керівцтво — погані.
Чому росіяни почали масово вкидати різні фейки про Сирського, та тому що вони елементарно бояться Главкома, адже Сирський, якого росіяни називають “своїм”, прогнав їх з-під Києва, з Чернігівської, Сумської та Харківської областей. Ці трактування також підтвердив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний опір” Олександр Коваленко.
“Вони намагаються це якимось чином представити, що тепер їм легше воюватиме, але судячи з того досвіду, який має Олександр Сирський — це навряд чи вийде. Або вони намагаються це обставити, що нібито Сирський підіграватиме російським окупантам, “оскільки він із минулого”. То теж ні, абсолютно. Ми бачили безліч прикладів з 2022 року, коли саме Сирський став одним із тих кошмарів, що снився російським генералам і продовжує снитися. А тому вкидання досить-таки примітивне, нікчемне, але цілком очікуване”, — сказав Коваленко.
Експерт додав, що згоден практично з усіма призначеннями у вищому керівництві ЗСУ, оскільки це люди досвідчені, зі своїм бекграундом та певними досягненнями.
“Це не люди з вулиці, що найголовніше. Це люди, які є бойовими офіцерами, які діють офіцерами. Вони в курсі подій, вони в курсі ситуації”, — сказав Коваленко.
На тлі даних кадрових змін у кремлівського лідера Володимира Путіна почались панічні атаки та спалахи необґрунтованої агресії. Ймовірно, президент рф підозрює, що завдяки Сирському ЗСУ досягнуть хороших результатів на фронтів, а у висновку армія рф зазнає розгромного провалу на полі бою..
Додамо, Михайло Жирохов зауважує, що Сирський відомий вдалими як оборонними, так і наступальними операціями. Але зараз їхній успіх напряму залежить від ресурсів, які може отримати Україна від західних партнерів.
«Можна стратегічно багато чого напланувати, багато чого намалювати на карті, але якщо не буде для цього матеріально-технічного забезпечення, то усі ці стрілочки залишаться стрілочками на карті».
Крім того, зауважує аналітик, «основну роботу» при підготовці масштабних операцій робить оперативний відділ генштабу, а Головнокомандувач ЗСУ окреслює тільки «загальні риси».
Олексій Мельник натомість вважає, що перші результати роботи нового головкома суспільство зможе побачити не раніше ніж через пів року.
Що стосується поточної ситуації на полі бою, то й тут Сирський не має часу на експерименти. Одразу у двох передмістях Донецька – Авдіївці та Новомихайлівці – ситуація для ЗСУ близька до критичної.
Аналітики говорять про два варіанти розв’язання проблеми: відведення військ із напівоточених населених пунктів або втягування у криваві міські бої. Схожу дилему Сирський вирішував рік тому щодо Бахмута. І його кінцеве рішення — обороняти цю «фортецю» до останнього — досі зазнає нищівної критики.