Військовий експерт і оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко в інтерв’ю Radio NV розповів, що російські окупанти в боях з ЗСУ за Соледар втратили 20 тисяч життів зеків-найманців і мобілізованих. А тому зараз майже не мають ресурсу для наступу.

“Це саме та ціна, яку вони віддали за Соледар. Місто, містечко навіть, що не має глобального якогось стратегічного значення, тактичного умовно, але ось це і є цією проекцією. Великі втрати особового складу. Якщо ми візьмемо ці 20 тисяч, а ще не кінець січня, я більш ніж упевнений, що до кінця січня це буде більше 21 тисячі, то виникає питання, а скільки, крім двохсотих, там є трьохсотих, тобто поранених і полонених?”, – зазначив експерт.

Також Коваленко каже, що для того, аби наступати, російська армія повинна мати ресурс та формувати на інших напрямах ударні угрупування.

“І тому, на мій погляд, Донецький плацдарм, вони почали в 2023-му реалізувати ось в такому інтенсивному форматі виключно для того, щоб показати для свого споживача інформаційного фастфуду, що у них відбуваються якісь бойові дії за планом. І навіть якщо ми говоримо про якісь дії в напрямку Лиману або за іншими напрямками, дійсно Донецький плацдарм на сьогоднішній день є найбільш активним по імітації їх наступальних дій, але інші плацдарми, Луганський, Запорізький, а вони є в мінімальному пріоритеті. Тому що на них вже ресурсу не вистачає критично як людського, так і технічного”, – підсумував Коваленко.

Варто  нагадати, що у Соледарі довго тривали запеклі бої. Українські військові покинули місто для збереження життя та вирівнювання лінії фронту.

“ЗСУ вибили максимально сил, в першу чергу живу силу особового складу, виснажили ворога”, – заявляв представник східного угруповання ЗСУ полковник Сергій Череватий.