Німеччина не виконала обіцянок з постачання зброї перед країнами Східної Європи, які передали власну техніку радянського виробництва Україні
Про це повідомляє Financial Times.
Угода між Німеччиною та союзниками передбачала, що країни Східної Європи відправлятимуть військову техніку радянського зразка до України, а натомість отримуватимуть від ФРН зразки західного виробництва із запасів бундесверу.
Однак ця угода, яка мала продемонструвати європейську солідарність, стала предметом розбрату. Цього тижня Німеччина визнала, що попри тривалі переговори з Польщею, Словенією, Грецією та Чехією, вона не підписала контракт із жодною з цих країн.
При цьому Варшава, надала Україні 240 радянських танків Т-72 і очікувала, що Берлін компенсує їх танками Leopard. Проте Німеччина запропонувала лише 20 танків. Польща вже звернулася до США та Південної Кореї для постачання альтернативної техніки.
“Угода з Варшавою фактично мертва”, – повідомив FT на правах анонімності німецький чиновник.
Водночас Берлін не погоджується з тим, що підводить Україну та її союзників. Офіційні особи нагадують, що цього тижня Київ підтвердив постачання від Німеччини перших трьох із 15 зенітних самохідних установок Gepard, а також трьох реактивних систем залпового вогню Mars II та трьох самохідних броньованих гаубиць PzH на додачу до семи, поставлених у червні.
Крім того, уряд ФРН дав дозвіл виробнику PzH 2000 на постачання до України ще 100 гаубиць на загальну суму 1,7 млрд євро.
Попри критику іноземних політиків та власної опозиції, в німецькому уряді й надалі запевняють, що переговори щодо угод з постачання зброї просуваються позитивно.
“Ми тісно співпрацюємо з нашими партнерами щодо низки трансферних угод, переговори дуже конструктивні, і деякі з них просунулися досить далеко”, – сказав представник уряду Олафа Шольца.
Раніше заступник міністра закордонних справ Польщі Шимон Шинковський звинуватив Німеччину в порушенні домовленостей щодо поповнення запасів озброєння, яке Варшава передала Києву для протистояння російській агресії.
“Обіцянки Німеччини надати танки в обмін (на постачання польських танків України) виявилися обманними маневрами”, – заявив польський дипломат.
На початку повномасштабного вторгнення в Україну Німеччина замість постачання великої кількості західної техніки запропонувала схему “кругового обміну”, за якого інші країни передають Києву власні запаси радянської техніки в обмін на більш сучасну німецьку.
Додамо, що в Україні виникли вже перші проблеми з німецькими артилерійськими системами. Деякі з Panzerhaubitzen 2000 вже потребують ремонту після інтенсивних боїв
Про це пише Der Spiegel.
“Цього тижня український уряд уже повідомив міністерству оборони ФРН, що після інтенсивного обстрілу російських позицій деякі із семи САУ PzH 2000, поставлені наприкінці червня в Україну, показали повідомлення про помилки. Тому кілька гаубиць, зважаючи на все, потребують ремонту, — йдеться у публікації.
Проблеми, вочевидь, пов’язані із високим темпом ведення вогню під час використання гаубиць українськими збройними силами. Це створює величезне навантаження на механізм заряджання гаубиці. У Німеччині сотня пострілів на день з однієї важкої зброї вже вважалося б високим рівнем інтенсивності стрілянини, але українці, вочевидь, випускали набагато більше снарядів, вважають у німецькому оборонному відомстві.
За словами фахівців, причиною зносу могло стати й те, що українські солдати, ймовірно, спочатку намагалися стріляти по цілях на дуже великій відстані.
Der Spiegel повідомляє, що федеральний уряд веде переговори зі збройовою промисловістю про створення ремонтного центру в Польщі не лише через проблеми з танковою гаубицею. Там можна було б швидше провести необхідний ремонт. Інші країни також можуть брати участь у проєкті.
“Така ідея ще раз свідчить про те, що Берлін готується до тривалої війни в Україні,” — йдеться у публікації. Або лише робить вигляд.