Наразі у Чорному морі перебуває близько 50 бойових кораблів, у тому числі 4 підводних човни Чорноморського флоту Російської Федерації. Про це у відповідь на інформаційний запит УНН повідомили в Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України.
"На цей час у Чорному морі перебуває близько 50 бойових кораблів, у тому числі 4 підводних човни Чорноморського флоту РФ", – повідомили розвідники.
Так, за інформацією військової розвідки, ці сили базуються як в окупованому Криму на території Кримської військово-морської базу в місті Севастополь, так і на Новоросійській військово-морській базі – місто Новоросійськ, Краснодарський край РФ.
"Серед них – 17 ракетних кораблів, у тому числі 6 носіїв крилатих ракет морського базування "Калибр". Крім того, у складі підрозділів Берегової охорони прикордонних управлінь Прикордонної служби ФСБ РФ перебуває до 90 прикордонних сторожових кораблів (катерів)", – додали в Управлінні.
Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
Зазначимо, ОКР "Калібр" – російські крилаті ракети, тактико-технічних характеристик яких у відкритому доступі немає. Варто зазначити, що україно терміново мобілізувала свій флот і щодня підтягує нові одиниці.
В свою чергу, на порядок денний ЄС повертається питання про введення нових санкцій проти Росії через її напад на українські кораблі неподалік Керченської протоки. З неофіційних розмов з дипломатами ЄС випливає, що країни, котрі домагалися рішучих кроків з боку Євроспільноти проти Москви, знову спробують втілити цю вимогу у життя. Про це з Брюсселя повідомляє «Польське радіо».
«У Брюсселі говорять про можливість накладення дипломатичних санкцій, бо на економічні обмеження напевно не буде згоди. Можливо, отже, вписати до чорного списку ЄС нових осіб, на яких розповсюджуватиметься заборона в’їзду до Євроспільноти і замороження їхніх активів у Європі. Санкції могли би стосуватися командирів російських кораблів, котрі атакували українські судна, а також їхнього командування і суддів, котрі прийняли рішення про ув’язнення українських моряків у слідчому ізоляторі. Десять країн ЄС, у тому числі й Польща, ще наприкінці листопада закликали ввести відповідні санкції, але тоді одностайності в Європі не було. Країни, що мають із Росією добрі відносини, наполягали на тому, аби зачекати на результати дипломатичних зусиль, які допомогли б звільнити матросів і повернути українські кораблі. Цього, однак, не сталося. Поведінка Росії вибиває аргументи з рук тих країн, котрі закликали почекати із санкціями, – як сказав один з євросоюзних дипломатів», – йдеться у повідомленні.