На 10 митних пунктах пропуску запрацювали сканери,що сприятиме викоріненню корупції.
Про це заявив прем’єр-міністр Олексій Гончарук.
“Автоматичне сканування без участі співробітників – це суттєве скорочення часу на перевірку вантажу, а також крок до викорінення корупції”, – підкреслив Гончарук і додав, що ефективна і безперебійна робота сканерів на митниці означатиме збільшення надходжень до держбюджету.
З нинішнього дня на пункті пропуску “Ягодин-Дорогуськ” на кордоні з Польщею, працює сканер для вантажних транспортних засобів, завдяки чому час на перевірку вантажу скорочено до 10 хвилин. Сканери автоматично відправляють дані в центральний апарат Держмитслужби в електронному вигляді.
Нагадаємо, всі сканери запрацювали на митниці за дорученням глави уряду за результатами робочої поїздки до Чернівців наприкінці минулого року.
Сканери вже працюють на пунктах пропуску в Ягодині, Краковці, Раві-Руській, Шегині, Ужгороді, Чопі, Порубному.
До слова, раніше Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук підбив підсумки боротьби з тіньовими ринками. За його словами, щонайменше тіньового ринку нафтопродуктів в Україні не буде.
Як підкреслив Гончарук у своєму телеграмі, тіньові схеми — це кошти, вкрадені у кожного українця. А 2020-й рік стане роком детінізації української економіки.
Гончарук запевнив, що усі схеми тіньового ринку нафтопродуктів буде викрито та ліквідовано, а іхніх учасників притягнуто до відповідальності.
Також він підбив підсумки широкої кампанію з ліквідації тіньових схем торгівлі пальним, яку було розпочато за ініціативи українського президента Зеленського. За його словами Державна фіскальна служба, Нацполіція та СУ здійснили 2200 перевірок – загалом було перевірено інформацію щодо 1399 нелегальних АЗС.
Також Гончарук повідомив, що питанням майже 12% лісового фонду України займаються органи місцевого самоврядування. Вони, зі свого боку, заготовляють приблизно 2 мільйони кубометрів деревини в рік.
Наразі зі 187 постійних лісокористувачів комунальної власності до системи електронного обліку підключено лише 69. А 7,5% лісового фонду не закріплено за постійними лісокористувачами. Відповідно їх ніхто не охороняє, і жодний облік цієї деревини не здійснюють.
Також Гончарук відзвітував, що сьогодні закрито понад 5300 нелегальних закладів.
Водночас він доручив головам ОДА та Нацполіції продовжити боротьбу з ними, зокрема:
вжити всіх заходів для недопущення реклами незаконного грального бізнесу;
посилити заходи із запобігання переходу нелегального грального бізнесу в онлайн.