За словами віцепрезидента Єврокомісії Валдіса Домбровскіса, виконання Угоди про асоціацію “відкриє шлях для наступних можливих кроків”.
У Брюсселі наразі не в змозі називати конкретні дати вступу України до Євросоюзу.
Про це заявив під час візиту до України віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс в інтерв’ю ТСН.ua.
Зокрема, Домбровскіс прокоментував прохання прем’єра Дениса Шмигаля назвати дату вступу України до ЄС.
“Прем’єр-міністр Денис Шмигаль у власному виступі також наголосив, що зараз нам потрібно зосередитися на виконанні Угоди про асоціацію. І це те, що ми обговорювали. Тому що в певному сенсі виконання Угоди про асоціацію відкриє шлях для наступних можливих кроків”, — сказав віцепрезидент Єврокомісії.
Він зізнався, що не сказав Шмигалю якісь можливі дати вступу України до ЄС. За його словами, Брюссель поки не в змозі називати конкретні дати.
“Як я вже говорив, нам спочатку треба попрацювати і використати весь потенціал Угоди про асоціацію”, — підсумував Домбровскіс.
Нагадаємо, що попри невизначеність щодо дати вступу України до Союзу, Валдіс Домбровскіс розповів, що цього року Україна може розраховувати на 2,4 млрд євро макрофінансової допомоги від ЄС. Гроші підуть на стабілізацію економіки та потреби бюджету.
До кінця лютого Україна отримає 600 млн євро першого траншу екстреної макрофінансової допомоги від ЄС на 1,2 млрд євро. Брюссель дає ці гроші без виконання Києвом якихось попередніх умов у сфері антикорупції чи інших реформ, як це було раніше. У Єврокомісії пояснюють, що дають макрофін, щоб зменшити негативний вплив від російської ескалації на українську економіку.
На це недвозначно натякав минулого тижня Володимир Зеленський. Під час пресконференції для іноземних ЗМІ, український президент фактично звинуватив Захід у роздмухуванні паніки через можливе російське вторгнення. Це, за словами Зеленського, коштувало українській економіці 12,5 млрд грн.
“Коли всі офіційні рішення будуть ухвалені, ми можемо виплатити перший транш. Щодо другого траншу, то ми будемо дотримуватися умов, узгоджених у Меморандумі про взаєморозуміння з українською владою. Беручи до уваги, що це екстрена допомога, тому що ми бачимо дуже складну ситуацію і масове нарощування російських військ на українських кордонах, звичайно, ми вважаємо, що умови мають бути в певному сенсі пропорційними, щоб Україна могла отримати ці гроші вже найближчим часом”, – прокоментував Домбровскіс.