Російські окупанти досі не захопили невелику ділянку в південно-західному секторі Бахмута в районі “Літака”. Але рашисти, схоже, не прагнуть вирішувати питання “закриття південно-західних воріт”, тоді як зосереджуються на майбутніх боях за іншими напрямками, вважає військово-політичний оглядач Олександр Коваленко.
Разом з тим українські військові, завдяки зокрема поверненню під свій контроль панівних висот, ефективно відповідають на ці обстріли. “Власне, Бахмут зараз перейшов у фазу не міських боїв, а артилерійських дуелей”, – зазначив Коваленко.
За його словами, ситуація за межами міста також переходить у нову фазу. Наприклад, підрозділи ЗСУ вже вийшли в певне зближення з Берхівкою і Кліщіївкою.
“Таким чином, окупанти, захопивши більшу частину Бахмута, не отримали будь-якої тактичної, не кажучи вже про стратегічну, переваги. Більш того, процеси, що відбуваються по флангах, окупанти зупинити не можуть”, – додав експерт.
Коваленко також уточнив про наслідки для РФ перекидання своїх військ з інших напрямків: “Таке перекидання призведе до ослаблення окупантів на цих локаціях і, знову ж таки, до цілком передбачуваного ланцюжка подій. Таким чином, загнавши себе в Бахмут, росіяни починають “терпеть” і водночас послаблювати інші ділянки, щоб “терпіти” їм було не так самотньо”.
На Бахмутському напрямку протягом доби противник вів безуспішні наступальні дії в напрямку Хромового. Завдав авіаударів у районах Бахмута, Іванівського, Білої Гори, Озарянівки та Торецька.
Командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський незабаром заявив, що українські воїни досягли успіхів на флангах Бахмута.
Увечері, 24 травня, заступник Міністра оборони Ганна Маляр уточнила: протягом дня спостерігалося зниження інтенсивності боїв на флангах у передмісті Бахмута. Але це не означає, що ворог слабшає, зауважила вона. Навпаки – ворог намагається посилитися на флангах і робить ставку на артилерійський вогонь.
Українські захисники контролюють деяку частину району “Літак” у південно-західній частині міста.
Коли артилерія Збройних сил України займе позиції, з яких зможе працювати по Бахмуту, то відхід Сил оборони з міста-фортеці не буде трагедією.
Як сказав керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко в ефірі телемарафону Єдиних новин, ризик продовжувати нашим захисникам утримуватись у Бахмуті виправдав себе.
“Ворог в результаті зламав зуби об нашу оборону. І більше того, вони вже не в силах були утримувати фланги. Сам Бахмут – він не є ключовим у цій операції. Ключове є утримування флангів. Це висоти, з яких Бахмут видно як на долоні. Як тільки з’явиться наша артилерія, це вже буде оборонна операція російських військ. Це вже не оборонна операція України, а буде контрнаступальна операція українських військ”, – зазначив він.
За словами Мусієнка, наразі ЗСУ відтісняють ворога з флангів і він відступає і концентрується на руїнах Бахмуту, який тепер обороняти дуже важко, тому що нема де сховатися, облашутвати позиції.
За його словами, по сторонах від Бахмуту українські війська також вирівнюють лінію фронту, витискають ворога, і таким чином на ці території зможе зайти артилерія ЗСУ, яка зможе обстрілювати Бахмут.
“Коли артилерія буде розташована, то присутність наших військових на околицях міста не буде потрібна і вже не буде трагедією їх відхід. Тому що ми не будемо наражати на артилерійський вогонь наші ж сили і з точки зору оборони ми маємо закріпитись там, де є для цього лінії”, – пояснив експерт.
Він також сказав, що “ключовим індикатором” зараз буде те, наскільки швидко з Бахмуту втечуть “вагнерівці” і як швидко туди зайдуть російські регулярні війська.
“Пригожин задекларував, що вийдуть до 25 травня. Думаю, так і буде… Якщо російські війська регулярні не будуть поспішати, отже вони теж розуміють, що Бахмут для них не перемога, а пастка. Як тільки вони туди зайдуть, ця мишоловка зачиниться”, – сказав Мусієнко.
Він зазначив, що вихід з Бахмуту ПВК “Вагнер” вигідно, тому що їхні бойовики воюють непогано, хоча й мають там великі втрати, а регулярні війська РФ воюють гірше.