Оперативна обстановка на Східному напрямку фронту ускладнюється, але на окремих ділянках фронту є просування Сил оборони України.
Про це заявив очільник Сухопутних військ України генерал Олександр Сирський
Окупанти, посиливши свої угруповання штурмовими загонами «Шторм», які складаються з вʼязнів, підготовлених для штурмових дій в спеціальних таборах, перейшли до ведення наступальних дій в районах Максютівка, Новоселівське, Куземівка, Макіївка, Белогорівка, Спірне, намагаючись прорвати оборону наших військ і розвинути наступ. Бої в цих районах тривають майже цілодобово. Тому, невипадково черговий візит командувача Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковника Олександра Сирського відбувся саме в тих частинах, які тримають оборону на найбільш напружених ділянках фронту.
«Робота безпосередньо в районах бойових дій має на меті оперативне вирішення проблемних питань на місці.
Це дає можливість володіти реальною обстановкою на місцях, а не за рапортами чи доповідями. В ході живого спілкування з командирами підрозділів ми розробили та реалізуємо нові підходи і бачення найскорішого досягнення успіху на окремих ділянках фронту.
Кожні такі дії потребують ретельного планування, кропіткої підготовки військовослужбовців для їх практичного виконання, тобто узгоджених дій штабів та підрозділів для успішного виконання бойових завдань.
Тоді навіть чисельна перевага не допомагає ворогу. Як приклад, хочу відмітити роботу підрозділу 92 окрема механізована бригади, який не лише відбив атаку ворога на Сватівському напрямку, але й успішно контратакував і на його «плечах» просунувся вперед на 400 метрів.
Інший приклад, це успішні дії військовослужбовців 80 окремої десантно-штурмової бригади, які щоденно, крок за кроком, грамотними тактичними діями звільнили значну ділянку території в районі Іванівського лісу» , – підкреслив генерал-полковник Олександр Сирський.
Додамо, що Сили оборони України знешкодили в боях за Бахмут від 60 до 100 тисяч російських окупантів. Значна частина російських втрат – це загиблі окупанти.
Про втрати Росії на Бахмутському напрямку в ефірі телемарафону розповів речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий. Він зазначив, що є різні оцінки втрат росіян під Бахмутом.
Наприклад, координатор з питань стратегічної комунікації Ради нацбезпеки США Джона Кірбі оцінював втрати Росії під Бахмутом у 100 тисяч вбитими і пораненими.
Як сказав Череватий, таку оцінку також озвучив президент Джо Байден під час зустрічі з Володимиром Зеленським на саміті G7 в Японії.
За словами речника, міністр оборони України Олексій Резніков повідомив дещо консервативніші оцінки: 60 – 70 тисяч вбитих і поранених окупантів.
“Більшість експертів та аналітиків сходяться на думці, що понад 20 тисяч втрат у будь-якій оцінці – це летальні втрати безпосередньо вбитими”,– сказав Череватий.
Він висловив думку, що це консервативне та не кінцеве число. “Але навіть ця цифра непомірна, не вкладається у будь-які розуміння”, – наголосив речник.
Зокрема, він звернув увагу на те, що Росія втратила таку велику кількість живої сили, намагаючись захопити всього лиш районний центр Бахмут і відтинок фронту навколо міста.
Череватий порівняв втрати Росії за 10 місяців боїв за Бахмут з війною в Афганістані. Як сказав речник, за 10 років в Афганістані Радянський Союз втратив 15 тисяч військових.
Речник Східного угруповання військ ЗСУ наголосив, що правильна побудова оборони та ведення протягом 10 місяців оборонної операції змусила ворога суттєво поміняти свої плани в першу чергу через те, що вони зазнали колосальних втрат.