Російські окупаційні війська намагаються просуватися на Куп’янському напрямку. Загарбники готували цей наступ ще з весни й переслідують кілька цілей, одна з яких — відтягнути українські резерви та завадити наступу Сил оборони на півдні. Таку думку озвучив сьогодні, 17 серпня, військовий експерт Денис Попович.
Також одне із завдань російських військ — повернути частину території, яку загарбники втратили внаслідок наступу Сил оборони України в Харківській області, вважає експерт.
“Ми пам’ятаємо ці події, внаслідок яких був росіянами втрачений Куп’янськ, який був звільнений українською армією. Це перша мета. Друга — повернути всі території, які були втрачені внаслідок контрнаступу ЗСУ, аж до Ізюма, який розташований далі, за річкою Оскіл”, — зазначив Попович в ефірі телеканалу FREEДОМ.
І третя мета, каже експерт, вона ж першочергова — відтягнути українські резерви від Бахмута, а також по максимуму відкинути їх із Південного напрямку, де українська армія зараз наступає.
“Три такі цілі переслідуються росіянами в межах наступу на Куп’янському напрямку. Вони й раніше там намагалися наступати. Ми пам’ятаємо спробу кидка на Борову Харківської області, на Лиман (Донецька область, — ред.). Фактично цей наступ не є чимось несподіваним. Він готувався з весни, як допоміжний удар паралельно з наступом на Бахмут, який тоді вела ПВК “Вагнер”. Зараз трохи ситуація змінилася, але не змінилися плани російського командування, які, зокрема, полягають у тому, аби захопити всю Донецьку область”, — резюмував Попович.
Водночас Сили оборони України, не маючи тотальної переваги над російськими окупаційними військами, максимально витісняють їх. Про це сьогодні, 17 серпня, заявив речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий.
“Усі західні аналітики, яким можна довіряти, і всі вітчизняні аналітики розуміють, що Збройні сили України, не маючи тотальної переваги над ворогом і в силах, і в засобах, використовують максимально те, що можна назвати smart defence (розумна оборона, — ред.) у натовській термінології. Тобто використовують мотивацію своїх сил, професійну підготовку, роблять так, щоб, маючи невеличку перевагу на якихось напрямках, максимально її використати, щоб витісняти ворога, постійно, щоденно завдавати по ньому потужних ударів, щоб вибивати його особовий склад і техніку. Як би вони не хизувалися, все-таки в них вона не нескінченна”, — сказав Череватий.
Він зазначив, що на Лимано-Куп’янському напрямку за минулу добу було знищено 4 бойові машини піхоти БМП-1. Це найстаріша радянська модель бойової машини піхоти, яка до війни була знята з озброєння в Російській Федерації.
“Вони дуже цим хизувалися, що у них дуже багато вже БМП-3 найновішої моделі й максимум БМП-2 модернізованих. Зараз ми бачимо, що на цьому напрямку вже також підбито танк Т-72. Це теж нехай і модернізована, але стара модель радянського танка”, — сказав Череватий в ефірі телеканалу FREEДОМ .
За його інформацією, за останню добу на Лимано-Куп’янському напрямку росіяни завдали 404 удари різними видами артилерії, штурмова авіація росіян була задіяна 18 разів, двічі ворог намагався штурмувати українські війська в районі Синьківки.
“Знову ж таки, зауважимо — двічі. Якщо кілька днів тому ми говорили про близько 10 штурмів, то сьогодні — двічі, вчора — чотири рази було, позавчора — один раз. Тобто завдяки правильно побудованій обороні, завдяки тому, що постійно ворог перебуває під нашим вогнем, зірвано його плани щодо активного, скажімо так, просування”, — сказав Череватий.
Крім того, за його даними, було знищено ворожу бойову машину десанту, гаубицю “Мста-Б”, безпілотник, 2 баражувальних боєприпаси “Ланцет”, 3 бойові склади з боєприпасами, 8 вантажівок, що підвозили ці боєприпаси та ворожий бліндаж.
“Якщо говорити про інший напрямок, про Бахмутський, тут ворог посилено обороняється, іноді марно контратакуючи, як цієї доби в районі Богданівки, намагаючись збити наш контрнаступ. Дуже багато використовується артилерії: за добу 583 рази він використовував артилерію. Сім бойових зіткнень відбулося. Знищено 25 окупантів, 97 поранено. Ворожу БМП знищено, знищено їхню гордість — самохідний 240-міліметровий міномет, найбільший, “Тюльпан”, 3 самохідні артилерійські установки, 2 артилерійські знаряддя, 8 польових складів із боєприпасами — щоденно Сили оборони знищують їх, і ось ця доба була дуже врожайною, 3 безпілотники типу ZALA та один безпілотник “Орлан-10”, — повідомив Череватий.