Нещодавно Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Кремль готує новий наступ. Військовий експерт Григорій Тамар розповів, чи варто чекати на новий наступ росіян.
«Для того, щоб розпочати активні наступальні дії потрібен ресурс. Людський, технічний, матеріальний і так далі. На даному етапі мені видається, що цей ресурс у російської армії обмежений. Я не думаю, що вони будуть чинити найближчим часом такі дії, сміливі та ризиковані з огляду на внутрішню політичну кон’юнктуру найближчих місяців самої Росії», — повідомив експерт.
Фахівець додав, що незабаром після того, як турбулентність політична вляжеться, ми станемо свідками нової хвилі мобілізації, і тоді вони можуть спробувати знову наступати на українські позиції. Це може статися вже навесні наступного року. Дії російських військ протягом усієї війни показували, що без тотального домінування в артилерійських засобах вони можуть наступати.
Проте, усі спроби наступати з бронетехнікою в окупантів перетворювався на кривавий фарс. Єдині успішні їх наступи — це переважна панування в артилерії та нескінченні піхотні штурми, коли окупанти йшли у наступ під прикриттям вогняного валу. Вони накочувалися хвилями на українські позиції, доки не вибивали українські війська.
Варто додати, що системність атак свідчить, що командування російських окупаційних військ на місцях отримало наказ наступати.
Російське військове командування посилило штурми на деяких ділянках фронту, створюючи враження “великого наступу”. Однак, насправді загрозливою залишається ситуація насамперед в районі Авдіївки.
Таку думку висловив в опублікованому огляді військово-політичний експерт Олександр Коваленко.
«Найбільш небезпечною зоною їхнього наступу була, є і залишається Авдіївка. На інших ділянках не легше, але там дещо інша функціональна ситуація у ворога», — зазначив він.
А що ви думаєте з цього приводу? Ставте лайк та пишіть свої думки у коментарях
За словами оглядача, в районі Куп’янська війська РФ здійснюють натиск на Синьківку та Піщане, намагаючись заволодіти панівними висотами, але їхні штурми завершуються провалом.
“Загалом картина на Лимано-Купянській осі у питанні наступальних можливостей РОВ (російських окупаційних військ), не змінюється. У них є кількість, але серйозне питання до якості, а саме – комплектації, яка б дозволяла ефективно наступати”, — відзначив Коваленко.
Також експерт зауважив, що під Бахмутом, в районі Кліщіївки відновилися хвилеподібні штурми росіян, які встеляють поля трупами. Системність цих атак, на думку Коваленка, свідчить, що командування на місцях отримало наказ наступати.
“Очевидно, що цей наказ обумовлений необхідністю отримання якогось результату до виступу Путіну. Відбити Кліщіївку – показати, що можуть повертати втрачені позиції. Прорватися до Куп’янська – подарувати надію на нові перемоги 2024 року. Захопити Авдіївку”, — припустив Коваленко.
У районі Авдіївки, за словами оглядача, росіяни намагаються розповзатися ліворуч від залізниці, не маючи можливості ґрунтовно закріпитися праворуч.
“Триває концентрація сил для чергової хвилі наступу, з метою прориву праворуч від залізниці, з подальшим захопленням сіл Степове і Північне», — відзначив він.
«Вся лінія бойових зіткнень пожвавилася в останні тижні і інтенсивність дій каталізується командуванням російських військ у спробі промацати слабке місце в обороні Сил оборони України і подати успіх на цій локації як якусь перемогу, епічне досягнення», — констатував Коваленко.
Він упевнений, що окупанти до кінця не володіють повною інформацією про можливості українських військ. При цьому оглядач прогнозує, що як мінімум до Нового року інтенсивність атак військ РФ не знизиться.