Як відомо, російські війська не покладають надій захопити Авдіївку для того, щоб дати Путіну перемогу перед початком президентської гонки, фініш якої припадає на 2024 рік. Так армія РФ просунулось в районі Степового, а сьогодні ще й вдарила зі сторони Водяного, що на північному напрямку.
Детальніше про ситуацію там розповів експерт Петро Черник.
Як і попередніх тижнів, основні успіхи ворога спостерігаються на північному фронті наступу. Зона російської атаки постійно розширюється, і за останній тиждень супротивник зміг проникнути до Степового. На даний момент активні бойові дії продовжуються всередині самого селища.
«Противник робив спроби наступу з Водяного на північному напрямку. Проте, українські захисники успішно впоралися з російськими атаками у цьому районі, і замість успіхів противник зазнав значних втрат» – ділиться експерт. Він зауважив, що окупанти при цьому люблять символізм, тому цілком імовірно вони можуть завдати ударів до 6 грудня, Дня Збройних сил України, щоб спровокувати трагедію.
Експерт нагадав, що одним із приводів війни стало визнання «ЛНР» та «ДНР» спочатку незалежними, та був частинами РФ. Тому їм потрібно вийти на межі Донецької та Луганської областей.
«І, повірте, їхня пропаганда дуже легко перебудує цей процес, якщо їм доведеться йти і з південного плацдарму. Скажуть, що ми Донбас повернули, ми закінчуємо СВО, а ось українці не хочуть закінчувати війну» – ділиться експерт.
Тим часом військовослужбовець 93-ї бригади «Холодний яр» Андрій Бабичев зазначив, що на Бахмутському напрямку ворог просунувся до околиць Богданівки.
«Останні три дні дуже пекельно на Бахмутському напрямку, такого давно не було. Цілодобово лунає канонада артилерії з обох боків. Мінусова температура, багнюка замерзла, погода ясна, і це сприяє гарній роботі артилерії та БПЛА. Наразі ворог сильно пішов, і давить нас біля Богданівки, яка розташована південніше від Бахмута й Хромового. Ворог практично дійшов до околиць Богданівки, там тривають дуже запеклі бої. ЗСУ перекопують живу силу окупантів, але росіяни постійно додають туди солдатів. Не знаю скільки треба снарядів, щоб знищити їх усіх», — розповів Бабичев.
За словами військового, з обох сторін працює піхота, але загарбники переважають саме в живій силі.
«Також противник використовує авіацію та «Ланцети». Артилерія щільно працює, як з нашого боку, так і з боку ворога, ніхто не хоче відступати. На цьому напрямку ми вже стоїмо у глухій обороні. Іноді якась посадка може кілька разів за день переходити з рук у руки. На тому тижні ми мали успіх біля Кліщіївки. ЗСУ відбили позиції, де просунувся ворог, оборона там стоїть міцно», — сказав Бабичев.
Раніше повідомлялося, що російські загарбники біля Бахмута стали ще більш нахабними, адже отримали підкріплення «елітними підрозділами».
Офіцер ЗСУ і журналіст Тарас Березовець прокоментував великий матеріал The Washington Post щодо прорахунків у наступі Сил оборони України. Зокрема, його автори навели конкретні числа, які раніше не були невідомі – до прикладу, той факт, що Україні було надано лише 15% систем для розмінування.
Хоча американські генерали наполягали, що для прориву російських оборонних порядків та інженерних полів цього буде достатньо, це було фізично неможливо, зазначив Березовець.
«Тепер ми розуміємо, що це було фізично неможливо, тому що були відсутні цілі компоненти проведення цієї операції, передбачені як обов’язкові елементи наступальної операції згідно з нормативними документами НАТО», – пояснив він.
Так, Україна не отримала від партнерів авіацію – ні ударні вертольоти, ні американські винищувачі F-16. Бракувало також систем розмінування й бронетехніки. Крім того, не вистачило часу для підготовки кадрового складу до користування цією технікою, хоча на Заході і підганяли Україну почати наступ ще раніше.
«Тому помилок було припущено з обох боків – і з українського боку, але ще більше з боку союзників, які недооцінили спроможність Росії відновлюватись», – резюмував Березовець.