Підрозділи української армії вдарили по позиціях росіян під Горлівкою, здійснивши наступ у бік окупованого населеного пункту.
Інформація про настання ЗСУ надійшла з російської сторони, український Генштаб ніяк не коментує військову операцію.
Російський військовий пропагандист телеканалу «Росія-1» Олександр Сладков у своєму Telegram-каналі підтвердив проблеми російської армії під Горлівкою в районі терикону: ЗСУ штурмом взяли під контроль його половину. Сладков заявляє, що тепер лінія фронту проходить по впадині між двома частинами терикону.
За його словами, обставини зійшлися несприятливо для російської армії.
«Паніки немає», — намагається заспокоїти росіян воєнкор, заявляючи про спроби російських військових відбити втрачені позиції.
Проте , що ЗСУ просунулись в районі Горлівки повідомляє український військовий експерт Артем Кравчук у своєму Telegram-каналі показав карту просування ЗСУ, ґрунтуючись на попередній інформації.
Згідно з аналізом карти, просування ЗСУ вглиб російських позицій на північному заході від Горлівки становило близько 500 метрів.
«Ситуація на уточненні, карту змінено, аналізуючи візуальні дані», — додав він.
Відомо, що протягом двох останніх тижнів російські війська дуже щільно атакують на Бахмутському напрямку по всій лінії. На цій ліній фронту є два відрізки, де ворог дуже щільно йде в атаку. Це район Берхівки, Хромове в бік Богданівки.
Про це розповів Андрій Бабичев, боєць 93-ї бригади «Холодний Яр».
Як розповів військовий, ворог має там успіх.
«Нашим військам довелося відкотитися трохи назад. Ворог вирівнює оборону там. Це виступ, куди ми вклинились – між Берхівкою та правою стороною міста. Ворог вирівнює там лінію, щоб не було оточення міста. І з північної сторони міста на Кліщіївку ворог дуже сильно пішов, кинув туди багато резервів. На тому тижні ворог навіть перейшов залізничну колію, відбив декілька наших позицій і почав закріплюватись на окраїнах Кліщіївки. Але після того, як ми підігнали свої резерви, екстрено було виведено артилерійські установки, і ворог був вибитий, де він пройшов. Зараз він перебуває за залізничною колією, далі він вже кілька днів пройти не може. На інших відрізках ворога тримають, там він взагалі ніскільки не пройшов», — розповів Бабичев.
Російські окупанти вирівнюють лінію оборони для того, щоб не було оточення Бахмута, і їм це вдається – з північної сторони він відсунув ЗСУ, і про оточення вже не йдеться.
«Погодні умови дуже сприяють. Залишилось небагато, будуть сильні дощі, там поля та посадки, дуже важко буде атакувати. Ворог хоче по максимуму пройти, щоб там у зимку зробити свою оборону. Тактика у ворога одна – він суне піхотою. Ніякі танки, БТР, БМП не йдуть, бо дуже щільна в нас оборона артилерії, якщо ми бачимо техніку – це ціль номер один, і ми її знищуємо. Ми також не використовуємо техніку, бо у ворога щільна артилерія. Тактика піхотна, в них резервів багато, вони постійно їх міняють. У нас такого немає – не можемо собі дозволити», — резюмував Андрій Бабичев.
Тим часом, генерал-лейтенант у відставці, ексзаступник начальника Генштабу ЗСУ Ігор Романенко у межах круглого столу «Воєнна кампанія російсько-української війни 2023: уроки для України та висновки на наступний рік»повідомив, що українським військовим у кінці 2023-на початку 2024 року доведеться перейти до стратегічної оборони на всьому фронті.
Романенко вважає, Україна та Росія ще мають ресурси для продовження війни. Однак доля цієї війни залишається невизначеною – так само, як і рік тому.
«У глобальному вимірі контрнаступ принаймні поки не приніс фундаментальних зсувів, і очевидно, Захід не був готовим до цього. А це відбивається на допомозі від Заходу», – звернув увагу генерал-лейтенант.
Він також вказав на відсутність в України плану дій на випадок, якщо жоден з прогнозованих сценаріїв не здійсниться, а перспективи політичних перемовин так і залишаться нереалістичними. За словами Романенка, це призвела до того, що союзники України здебільшого не затверджували нових значних програм постачання державі важкого озброєння.
«Перспективи кінця цього року і наступного бачу в тому, що нам доведеться перейти до стратегічної оборони на всьому фронті, а також акумулювати сили і засоби, і по їхній наявності формувати плани подальших дій на 2024 рік», – розповів ексзаступник начальника Генштабу.