Найголовніше досягнення ЗСУ за останні декілька днів те, що вони відтіснили ворожі війська подалі від траси 00506, яка веде з міста через Хромове до Годинника Яру.
Про це сьогодні, 29 березня повідомили у прес-службі Міноборони Британії.
Нещодавно “вагнерівці” знаходилися всього за 100-200 метрів від траси 00506, яка стала важливою лінією постачання ЗСУ в останні кілька місяців, коли окупанти увійшли до самого міста.
Спочатку ця траса вважалася другорядною. Вона проходить через Хромове і далі на Часів Яр, проте зараз грає одну з ключових ролей у постачанні українських захисників.
Ще 26 березня російські воїнкори повідомляли, що “вагнерівці” взяли під свій контроль заводський комплекс “АЗОМ” і територію на півночі Бахмута. Британська розвідка впевнена, що навіть північ міста все ще є спірною територією, і не все так там зараз однозначно.
Більше того, в найближчому майбутньому “вагнерівцям” буде дуже складно, оскільки 5 тисяч ув’язнених відвоювали 6 місяців і залишили базу ПВК “Вагнер”.
Та й через критично високі втрати “Група Вагнера” практично перестала існувати як бойова сила. Її функції на передовій почали виконувати десантні частини регулярної російської армії, заявив військовий експерт Олександр Коваленко.
“Через неможливість своєчасно компенсувати втрати ПВК “Вагнер” і відновлювати боєздатність підрозділів, в міських боях все частіше стала з’являтися десантура”, – повідомив він у своєму Телеграм-каналі.
За словами Коваленка, це підтверджує факт критично високих втрат серед найманців “Групи Вагнера” і фактичну “утилізацію” цього угруповання. Особливо з урахуванням того, що власник цієї приватної армії Євген Пригожин втратив можливість відновлювати втрати за рахунок вербування ув’язнених у в’язницях.
Окрім того, ще одна неприємність для окупантів те, що західні партнери передали ЗСУ танки Challenger 2 і Leopard 2. Ці машини є важчими ніж Т-72, що є на озброєнні України. Втім, ці танки можуть легко йти по сухій поверхні. Про це 24 Каналу розповів військовий експерт, полковник запасу ЗСУ та льотчик-інструктор Роман Світан.
Крім того, мости також зможуть витримати переправлення важкої техніки. Тож західні танки точно використовуватимуться безпосередньо на лінії фронту. Немає жодного сенсу, наприклад, заміняти ними резерви на Київському напрямку, а звідти перекидати Т-72.
Найкращий варіант використання таких танків (Challenger і Leopard – ред) – у пустелі та приазовських степах,
– пояснив військовий експерт.
На його думку, важкі танки застосовуватимуться саме на Запорізькому напрямку. Адже на донецьких чорноземах ці танки почуватимуться гірше. Оптимальний варіант для Донбасу – 40-тонні танки Т-72 та польські PT-91 Twardy.
Процесами передачі нашій державі техніки займаються військові. Вони “відчувають фронт” і розуміють потреби української армії.
Військові розуміють наші потреби та правильно просувають ці питання (щодо надання Україні техніки – ред) всередині своєї політичної еліти,
– зауважив військовий експерт.
Також нещодавно Міністр оборони України Олексій Резніков показав нову техніку від західних партнерів, яка вже перебуває у підрозділах десантників ЗСУ.
Міністр зауважив, що ще рік тому ніхто б не міг подумати, що підтримка партнерів буде такою потужною.
“Що увесь цивілізований світ перезавантажиться і врешті дасть опір кривавому агресору, країні-терористу Росії”.
За цей рік все змінилося. Україна змінила світ. Стійкість українського народу та майстерність нашої армії переконали, що Україна переможе. І ми вже перемагаємо,
– додав міністр.
Водночас для успішного контрнаступу та звільнення наших територій з-під російської окупації ЗСУ необхідно більше техніки.