Служба безпеки України викрила та припинила діяльність не передбаченого законодавством воєнізованого збройного формування, так званої “приватної військової компанії”. За даними прес-служби СБУ, до її складу входили колишній народний депутат України Семен Семенченко та Євген Шевченко, відомий широкій публіці, як “позаштатний агент НАБУ”.
“Коментарі” дізналися в експертів, чому все розкрилося саме зараз і які можуть бути наслідки.
Народний депутат України VIII скликання, співзасновник БФ “Допомога батальйону “Донбас” Наталія Веселова запевняє: “Про те, що така ПВК була створена, стало відомо ще у 2018 році. Напевно, знала про це СБУ. Але тоді ніяких дій не робила”.
На її думку, те, що взялися за Семенченка і Шевченка зараз, можливо, пов’язано з тим, що США ввели санкції проти Коломойського і взагалі активізували діяльність у викоріненні багатьох згубних явищ в Україні. Якусь активність демонструють і наша влада.
“Важливо розуміти, що ПВК була створена на гроші Коломойського, зареєстрована в США (Donbas Battalion Corp) і виконувала, перш за все, завдання, “нарізані” Коломойським. Вони виходили під НБУ, коли йшли суди по ПриватБанку, охороняли стратегічне енергетичне підприємство “Центренерго”, коли їм заправляли люди Коломойського, — розповідає Наталя Веселова. — По суті, ця була мережа охоронних агентств, “заточених” під “хотілки” замовників. І мені дуже боляче, що для назви використовували найменування добровольчого батальйону “Донбас”.
Структуру, яка захищала територіальну цілісність України, перетворили в комерційну структуру. Використовуючи шеврон з соколом, заробляли брудні гроші. Шкода тих ветеранів, колишніх військовослужбовців, які не змогли застосувати свої здібності в мирному житті та пішли працювати в цю ПВК”. Наталія Веселова зазначає, що недавно перестав функціонувати сайт компанії Donbas Battalion Corp.
Але скріни залишилися. Згідно з ними, видно, що ПВК позиціонувала готовність надавати послуги у всіх гарячих точках світу.
“Ми засуджуємо російську ПВК Вагнера, а у нас у самих, виявляється, діяла подібна структура, — каже екс-нардеп. — Сподіваюся, і Семен Семенченко, і Євген Шевченко, який називає себе “таємним агентом НАБУ” (і яка здійснювала, за його словами, поставки зброї, в тому числі з РФ, продаючи його через Укроборонпром), понесуть заслужене покарання”.
Додамо, що після депутатства Семенченко відійшов від активної політичної діяльності і займався Фондом допомоги добровольцям і членам їхніх сімей, а також рухом Звільнення, пише видання “Кореспондент”.
Шевченко, до речі, коли служив в АТО, працював водієм Семенченка.
“Зараз все, що ми бачимо з офіційних звітів СБУ, – це не стільки приватна військова компанія, скільки велике бандформування для участі у великомасштабних силових розборках. Приватні військові кампанії – це або відправка за кордон бійців (поки немає документальних підтверджень) або допомога політику контролювати чи захоплювати певні території (цього також не бачимо)”, – зазначає політолог Вадим Денисенко.
А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.