Головний дипломат ЄС Жозеп Боррель назвав воєнним злочином останній удар Росії, від якого сильно постраждав історичний центр Одеси.
Відповідну заяву він опублікував у своєму Twitter.
“Постійний ракетний терор проти Одеси, міста, що має захисний статус ЮНЕСКО – це ще один воєнний злочин Кремля. Також зруйновано головний православний собор міста, об’єкт світової культурної спадщини”, – заявив Боррель, додавши, що постраждали також сотні інших історичних пам’яток по всій Україні.
Та росіяни атакують не лише культурні об’єкти, а й критично важливі для експорту зерна. Так атаки Росії на зерносховища в Одеському порту виводять конфлікт на новий рівень, провокують продовольчу кризу у світі та змушують Європейський Союз збільшити військову підтримку України. Про це напередодні заявив глава європейської дипломатії Жозеп Боррель.
“Росія бомбить і знищила всю портову інфраструктуру в Одесі, й знищила зерно — понад 60 тисяч тонн було спалено. Вони не тільки вийшли із зернової угоди, але вони спалюють зерно. Це третя ніч масованих атак проти порту Одеса та інфраструктури. Це призводить не тільки до жертв серед цивільних, а й до великих руйнувань сховищ зерна. Це варварське ставлення, яке буде взято до уваги під час засідання ради сьогодні”, — сказав він.
Боррель наголосив, що дії РФ створять велику продовольчу кризу у світі. За його словами, міністри закордонних справ країн ЄС продовжать дискусію про підтримку України в довгостроковій перспективі та гарантії безпеки для неї, що означає збільшення ресурсів Європейського фонду миру.
“Ми презентували план, щоб гарантувати фінансову допомогу Україні на майбутні роки… Я сподіваюся, що міністри підтримають його. Я не хотів би оголошувати цифри прямо зараз, тому що я віддаю перевагу, щоб спочатку була політична угода міністрів, але вже зрозуміло, що ми повинні залучити більше, щоб в України був стабільний інструмент”, — додав Боррель.
Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки зазначив, що атаки на Одесу засвідчили, що “це щось нове, тому що до сьогодні зерно хоч і не експортувалося, але не знищувалося”.