Спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер заявляє про важливість синхронізації дій з переможцем виборів президента України Володимиром Зеленським щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Про це він заявив в інтерв'ю службі BBC. Зокрема, у нього запитали, чи є домовленість про зустріч з помічником президента Росії Владиславом Сурковим найближчим часом, чи вона може відбутися тільки після виборів до Верховної Ради?

"Остаточного рішення поки що немає. Що стосується української сторони, то президент Зеленський зазначив, що йому потрібен певний час, щоб приєднатися до роботи, наприклад," нормандського формату ". Тому не хочемо випереджати або переступати через голову обраного президента України. Нам потрібно переконатися, що ми синхронізовані, і ми будемо також на зв'язку з паном Сурковим, щоб вирішити, коли розумно було б зустрітися", – додав Волкер.

Додамо, що Сполучені Штати стурбовані указом Путіна про роздавання паспортів РФ мешканцям окупованих території України і розглядають це як провокацію, яка суперечить плану з реінтеграції цих територій назад до України, про що йдеться у Мінських угодах.

Він висловив сумнів щодо версії, за якою спрощенням процедури отримання громадянства Путін хотів забрати непримиренних супротивників України до Росії, а Донбас реінтегрувати назад.

Не думаю, що це було початковим мотивом президента Путіна. Швидше, було бажання спробувати перевірити на міцність президента Зеленського", – сказав Волкер. 

Також на його думку, очікувати масового переселення людей з України до Росії не варто. 

Він додав, що небагато людей на Донбасі думають, що "жити бідно в Росії" – це рай. 

Він зазначив, що Зеленський на ситуацію відреагував дуже спокійно і з гумором. "І я сподіваюся, що це остудить цю проблему, щоб ми могли повернутися до розмови про фактичну реалізацію угод", – додав Волкер.

Щодо санкції проти Росії через указ Путіна, Волкер повідомив, що поки жодних рішень з цього питання не ухвалено, втім, він нічого не виключає, адже останні кілька років США ввели проти РФ багато різноманітних санкцій. 

Воднас за його словами, представництво Сполучених Штатів Америки на інавгурації новообраного президента України Володимира Зеленського буде найвищого рівня.

"На інавгурацію президента України до Києва з США прибуде делегація високого рівня. Ми очікуємо, коли визначиться точна дата, і тоді визначимо її склад. Приблизно в ті дні я постараюся з ним зустрітися, щоб обговорити конфлікт на Донбасі і кроки, які можна було б вжити, щоб повернути спокій і мир на цю землю", – додав Волкер.