Про те, коли Росія може анексувати Білорусь, чого чекати після виборів 2019 року в Україні, та про особливий бізнес-десант Кремля в українському суспільстві в інтерв’ю НАРОДНІЙ ПРАВДІ розповів відомий публіцист і громадський діяч Дмитро Корчинський.

Подаємо його слова в оригіналі.

"Москва здатна вкласти великі кошти у виборчі кампанії. Вони мають багато агентури в Україні, в тому числі, так чи інакше, впливають на деяких власників провідних українських телеканалів. Вони здатні покращити свої позиції в Україні після виборів, – зазначає Корчинський.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Більшість московських проектів в Україні, наприклад, фінансуються з квот на продуктопроводі, яким розпоряджається Медведчук (“ПрикарпатЗахідтранс”). 

Так само великий російський бізнес контролює значну долю обленерго. Це той бізнес, котрий залежить від Кремля, їх можна назвати бізнес-спецназом Кремля. 

Московський капітал суттєво представлений в банківському секторі, тому їм не потрібно провозити через кордон російські рублі, аби фінансувати тут антиукраїнську чи терористичну діяльність, – повідомив громадський діяч. 

Також за його словами, наша публіка досить наївна і схильна нічого не бачити. У Москві не роблять нічого такого, що вони не робили попередні 400 років. Вони однакові і роблять те, що робили завжди. І очікувати від них треба того, що й завжди.

– Якщо буде військова операція проти України, тот тут можливі різні варіанти, – гооврить публіцист, – Вони можуть наступати з окупованих територій на сході, якщо захочуть представити це все таки як ініціативу сепаратистів. 

Це може бути більш відверто, коли удар буде з території Криму. Якщо вони виконуватимуть завдання пробивання коридору на Крим, атака буде одночасно здійснювати з маріупольського та кримського напрямків. Тоді, швидше за все, вони створять загрозу для Києва, але це для того, аби змусити нас відволікти сили для північного фронту, де буде загроза Києву через Чернігів.

Крім того, він попереджає, що треба укріплювати білорусько-український кордон. 

"Потрібно розуміти, що ні білоруське керівництво, якщо б воно раптом захотіло, ні білоруське суспільство не мають жодної можливості для спротиву Москві. Якщо в Кремлі захочуть завдати удару по Україні з північного напрямку, вони не ставитимуть до відома білоруське керівництво. Вони можуть зробити це в будь-який момент. Треба виходити з того, що Білорусь буде найближчим часом анексована, – підсумовує Корчинський.