Путіну дають змогу витягти із Росії весь військовий потенціал.
Військовий експерт Олег Жданов пояснив, що Захід затримує постачання зброї Україні не через страх перед Росією. Експерт висловив думку щодо мотивів світових держав у виборі такої обережної тактики. Про це Жданов говорив 3 січня.
“Путіну (очільник Кремля) дають змогу витягти із Росії весь військовий потенціал. Коли РФ не зможе формувати резерви, тоді настане військовий колапс, який спричинить політичний. Путіна, швидше за все, усунуть від влади за таких умов. Нова влада, розуміючи, що військовий потенціал країни нульовий, погоджуватиметься на всі умови Заходу”, – зазначив Жданов.
Він також назвав головну умову Заходу після спустошення військового потенціалу РФ. За його словами, міжнародна спільнота вимагатиме передавання під її контроль ядерного потенціалу Росії.
“А далі можна буде розмовляти з РФ, як із країною третього світу. Ось чому вони й тягнуть”, – додав він.
Жданов підтвердив, що Захід дійсно дає “фору” РФ. Як би жорстоко це не звучало, саме ціною життів українських бійців та цивільних світ здійснює свою міжнародну політику.
“На основі нашої війни вони будують нові відносини у світі. Створюється новий світовий порядок. Тому Захід не поспішає, бо не вони воюють”, – заявив Жданов.
Водночас, він запевнив, що західні партнери таки дадуть зброю Україні.
“Розуміючи, що Путін у березні-квітні виставить 200-тисячне угруповання, його треба буде чимось громити. Потім настане пауза, чекатимемо наступну: збере третю чи ні?.. Якщо ні, то все: активна фаза війни завершилася. Тож, війна може закінчитися не влітку, а восени цього року”, – сказав він.
Раніше експерт аналітичного центру у Вашингтоні Atlantic Council Браян Меффорд назвав тенденції перемоги України у війні. Українці пережили неймовірно травматичний рік, але в 2023 рік країна вступає з приводом для “обережного оптимізму”. Хоча війна ще далека від завершення, протягом перших десяти місяців російського вторгнення виникла низка внутрішніх і міжнародних тенденцій, які вказували на можливість майбутньої перемоги України.
“ОСОБЛИВІ ВІДНОСИНИ” МІЖ США ТА СПОЛУЧЕНИМ КОРОЛІВСТВОМ
Обмін розвідданими, навчанням, фінансовою допомогою та зброєю США та Британії допоміг Україні знищити значну частину російської армії. Кожному українцю вже знайомі назви поставленої військової техніки, такі як Himars, Javelins, Stingers, NLAWS, Harpoons та Patriots.
“Хоча цій зброї близько 30 років, вона виявилася нищівною для російської армії”, – пише Меффорд.
СОЛІДАРНІСТЬ ПОЛЯКІВ
Попри складний історичний досвід відносин двох народів, зараз зв’язки між українцями й поляками міцніші, ніж будь-коли. Йдеться не лише про прийом біженців у Польщі, але також про військову допомогу, навчання солдатів і дипломатичну підтримку.
ПОЗИЦІЯ ТУРЕЧЧИНИ
Меффорд зазначив, що позиція Туреччини в цій війні залишає місце для дискусій.
“Але ніхто не може заперечувати, що турецька допомога за останній рік стала величезним подарунком для України”, – заявив експерт.
Він згадав також турецькі БПЛА, закриття Босфору для російського флоту і дипломатичну допомогу в зерновій угоді.
ОБ’ЄДНАНА ЄВРОПА
Спроба Кремля розділити європейців за допомогою енергетичної “зброї” провалилася, ЄС став лише міцнішим на тлі російського вторгнення до України. Раніше нейтральні країни – Швеція і Фінляндія – вирішили приєднатися до НАТО, який також став сильнішим.