Мінфін Росії переказав кошти для виплати купонного доходу та погашення єврооблігацій в рублях, адже банк-кореспондент не дозволив проводити виплату у доларах, що може означати дефолт.
Про це повідомила пресслужба Мінфіну РФ.
У поясненні йдеться про те, що іноземний банк-кореспондент відмовив у виконанні доручень за єврооблігаціями з терміном погашення у 2022 році та 2042 році у загальній сумі 649,2 млн доларів.
“4 квітня 2022 р. Мінфін Росії перерахував кошти НКО АТ “Національний розрахунковий депозитарій” для здійснення зазначених виплат у валюті Російської Федерації за офіційним курсом Банку Росії на 4 квітня 2022 р. … на рахунки своїх клієнтів-депозитаріїв щодо розрахунків з усіма власниками даних боргових інструментів”, – йдеться у повідомленні.
У Росії такі зобов’язання вважають “виконаними”, проте у більшості випадків іноземні кредитори не визнають російську валюту як погашення валютного боргу. Якщо так станеться у випадку з виплатою у понеділок, це означатиме технічний дефолт РФ.
Стратег BlueBay Asset Management Тімоті Еш підрахував, що наразі існує 80-відсоткова вірогідність того, що росія буде змушена оголосити “кошмарний” дефолт за своїми облігаціями, деномінованими в іноземній валюті.
“У кінці цього тунелю світла немає”, – заявив він.
Про це повідомляє ІноСМІ з посиланням на Business Insider.
Тімоті Еш розповів Insider, що дефолт став вірогіднішим після того, як Міністерство фінансів США заблокувало можливість проводити платежі російського уряду через американські банки.
Еш, досвідчений стратег із ринків, що розвиваються, сказав, що в росії достатньо доларів, щоб заплатити, оскільки в неї все ще є доступ до частини резервів в іноземній валюті, і вона заробляє гроші на експорті нафти та газу.
Водночас, за його словами, серйозніша проблема полягає в тому, що уряду буде важко знайти банки, готові обробляти його платежі.
“Міжнародні банки навряд чи захочуть займатися цим бізнесом. Ви можете опинитися в Газпромбанку або в подібній установі, яка намагається цим зайнятися”, – сказав Еш.
Газпромбанк – третій за величиною банк росії, але він уникнув санкцій через свою важливість на ринках газу.
Він також додав, що дії Міністерства фінансів США можуть зашкодити іноземним власникам облігацій, але це їхня «власна провина», якщо вони продовжують інвестувати в росію, враховуючи весь її «послужний список» за останні 10 років.