Велика Британія чи не найбільше підтримує Україну в боротьбі з терористичною росією. Адже там бачать схожі події, які були в самій Британії у 1940-х роках, коли країна один на один боролася з Гітлером.
Про це розповів російський публіцист Андрій Піонтковський. Він зазначив, що в багатьох країнах ЗМІ публікували неправдиві матеріали від російських агентів про війну. Проте жодної такої вийшло не було у Великий Британії.
Піонтковський розповів, що Джонсон йде з посади прем’єр-міністра, але обидва кандидати на його пост мають не менш жорстку позицію щодо війни росії проти України. І Британія повторювала це кілька разів.
“Для Британії те, що зараз відбувається, – це повернення в їхню історичну “молодість”, вони сприймають Україну-22, яка один на один бореться з путіним, як Британію 1940-х років, яка боролася з Гітлером”,– наголосив публіцист.
За його словами. британці бачать ці схожі події.
Він підкреслив, що величезну роль консолідації Заходу до “вироблення” опозиції зіграв саме прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон.
“До того ж, важливо, що Джонсон цілком серйозно розглядається на посаду генсека НАТО в жовтні цього року”, – додав Піонтковський.
росія досі хоче з останніх потуг показувати свою силу та час від часу погрожує світу. Але схоже, що світ вже зрозумів усю фейковість агресора й більше не боїться, в тому числі й Велика Британія.
Зокрема, в цьому запевнив командувач Королівськими військово-повітряними силами Великої Британії Майк Віґстон. За його словами, британські військові літаки й пілоти готові до війни з Росією за умови, що вона буде загрожувати Лондону або його союзникам.
Британський військовий зазначив, що росія стає “усе більш агресивною”. Він наполягає, що світ повинен бути готовим до цього. Така ситуація є найбільш важливим уроком для європейської безпеки, який випливає з вторгнення росії в Україну.
“Для мене немає сумніву, що росія – це найбільш нагальна загроза британській та європейській безпеці. Просто гляньте на її дії не лише в Україні, а й у Грузії до того. Не сумніваюсь, що ми тренуємось, аби бути готовими саме до цієї чіткої та наявної загрози”,– сказав Віґстон.
При цьому він висловив сподівання, що такий сценарій не стане реальністю. Він вірить, що для росії достатньо лише стримування.
“Але якщо настане день, коли росія здійснить агресію проти держави НАТО, ми будемо готові”, – запевнив він.
Командувач британською авіацією наголосив, що Лондон разом із партнерами щодня працює і здійснює щоденну підготовку, що дає їхнім силам “перевагу в ближньому бою”.
Велика Британія загалом стала лідером щодо підтримки України у війні з росією. За словами експерта, значною мірою вона змогла зайняти таку позицію завдяки брекзиту – виходу з Європейського Союзу у 2020-му році.
Піонтковський зізнався, що спершу брекзит засмутив його, бо публіцист завжди був прихильником європейської єдності. Однак, він визнає, що якби Британія досі була членом ЄС, не могла б так різко окреслити свою позицію.
“Скинувши окови Євросоюзу, Британія вдихнула та знову відчула себе світовою державою”,– переконаний публіцист.
Він висловив надію, що з відставкою Джонсона у цьому контексті нічого не зміниться. Адже, за словами Піонтковського, він був готовий йти дуже далеко, набагато далі, ніж інші європейські країни і навіть США.
Публіцист пригадав, що саме Велика Британія на чолі з Джонсоном у найважчий для України час висунула 2 вкрай важливі ініціативи.
Насамперед йдеться про створення військового союзу Великої Британії, Польщі, України та Прибалтики. Це так звана coalition of the willing або ж коаліція згодних. Як пояснив Піонтковський, побачивши коливання, невпевненість та позицію ЄС щодо того, що головним завданням союзу є не допустити ескалації та уникнути зіткнення з росією, Британія вирішила створити коаліцію країн, які готові битися та боротися.
Своєю 2-ою ініціативою Велика Британія “заступилася” за Україну, коли путін почав активно погрожувати можливими ядерними ударами по нашій території. Такі заяви є абсолютною дикістю з точки зори військової справи та людяності. Тож Джонсон заявив, що Британія відповідатиме на такі дії росіїї.