Російські окупанти намагаються взяти підрозділи Сил оборони України в Авдіївці у “напівкільце”. Загарбники постійно ламають зуби об потужний укріпрайон, який створили ЗСУ у цьому місті, що 8 років знаходиться на лінії фронту.
Безуспішні поки що намагання загарбників захопити Піски є складовою плану по напівоточенню Авдіївки, де окупанти хочуть обрізати шляхи для завезення гумвантажів та здійснення евакуації. Про ситуацію в місті розповів мер Авдіївки Віталій Барабаш в ефірі загальнонаціонального телемарафону.
Він зазначив, що окупанти продовжують спроби штурмувати позиції ЗСУ на Донеччині. Зокрема, дуже складною є ситуація в Авдіївці. По місту впродовж минулої ночі окупанти вели хаотичні обстріли, били як по старій частині Авдіївки, так і по району Авдіївського коксохіму.
Близько 5 години ранку загарбники били по Авдіївці з “Градів” та здійснили два авіанальоти – на позиції воїнів на підступах до Авдіївки і безпосередньо по місту.
Близько 12-ї години, розповів Барабаш, було зафіксовано потужний артобстріл міста, лінія розмежування постійно перебуває під обстрілами. Крім того, було кілька спроб штурму з боку окупаційних військ. Ворог здійснює спроби обійти укріплене місто та захопити дороги, якими завозять гуманітарні вантажі.
“За 8 років війни сама Авдіївка – це серйозний укріпрайон, який їм не по зубам. Вони дійсно прийняли таку стратегію – якщо не можемо зайти, то треба місто обійти. Усі їх дії говорять про те, що вони намагаються обійти Авдіївку й взяти в напівоточення. Вони будуть намагатися взяти Піски, щоб увійти в Авдіївку, захопити Орлівку та Ласточкіне, щоб обрізати нам шляхи для завезення гумвантажів та евакуаційні маршрути”, – зазначив Барабаш.
Збройні сили України звільнять Луганську область під час контрнаступальної операції у східних областях. Про це заявив військовий експерт Олег Жданов.
– Я думаю, що Луганську область звільнятимуть під час проведення контрнаступальної операції на Сході України. Наскільки я розумію, головне завдання – пройти лінію оборони у Луганській області. Ту лінію оборони, яка була за Мінськими домовленостями.
Це буде найміцніша частина для російських військ. Цілком можливо, що можемо піти “не в лоб” на цю лінію оборони, а в інших напрямках – з Півдня чи Півночі.
За словами Жданова, особливість деокупації Луганської області залежатиме лише від того, наскільки масштабним буде контрнаступ Збройних сил України.
– Особливість полягатиме лише в угрупованні російських військ, її здібності та бажанні оборонятися, та можливостях оборонятися на тому чи іншому напрямі. Особливість полягатиме в тому, наскільки масштабною буде контрнаступальна операція Збройних сил України.
Або це буде контрнаступальна операція на декількох напрямках, або по черзі на одному напрямку, а потім на іншому. Луганську область звільнятимуть так само, як і решту, – вважає військовий експерт.
У разі відступу російські війська підірвали б усі можливі мости на Херсонщині, щоб українські захисники не змогли перекинути сили для штурму окупантів. Про це також заявив військовий експерт Олег Жданов.
Він пояснив, наскільки ускладнилося звільнення південних областей України після пошкодження мостів та чи є такі плани у Збройних сил України.
– Плани, звісно, є. Президент же сказав, що наше головне завдання закінчити війну на кордонах 1991 року. Або вийти на ці кордони, і там їх обороняти. Щодо мостів – ну невже ви думаєте, що Генеральний штаб сподівався на те, що відступаючи росіяни залишать нам ці мости?
Мости будуть зруйновані у будь-якому разі. Якщо російські війська відступають, то там все заміновано, і вони підірвуть. Звичайно, Генеральний штаб виходить з такої концепції, що ми не зможемо скористатися цими мостами для перекидання наших військ.
Жданов вважає, що тоді Збройні сили України мають два варіанти, як діяти далі. Серед них – створення понтонних переправ чи перекидання військ через наявні мости, проте в обох випадках залишаються деякі нюанси.
– І тоді у нас залишається два варіанти. Або наведення понтонних переправ, які можуть бути розбиті російською артилерією чи ракетними військами. У них теж є ракети, які літають далі за наші. Або ми підемо за принципом – нормальні герої завжди йдуть в обхід, і почнемо перекидати війська через наявні мости на річці Дніпро, тільки вище за течією.
Це ускладнить завдання. Але в будь-якому разі, я думаю, така необхідність буде, і ми це виконуватимемо. А далі вже дивитимемося, як вийде просуватися на лівому березі Дніпра, з якого ми почнемо наступ – з форсування Дніпра, із Запорізького напрямку чи, можливо, ще звідкись. Як визначить Генеральний штаб – поки що сказати складно. Почнемо зі звільнення правого берега.