Україна зможе зупинити наступ РФ, який за повідомленнями експертів планується найближчим часом. Армію РФ чекає феєричний розгром, але ЗСУ в цьому потрібна конкретна допомога.
Єдиний спосіб зупинити наступальні плани Росії — надати Україні зброю, вважає військовий оглядач Денис Попович. За його словами, атаки України на ворожі нафтопереробні заводи, військові та енергетичні об’єкти, а також збиті літаки знизили військові можливості Росії, але тільки це не може зупинити плани держави-агресора на даному етапі.
«Зупинити ворожі плани РФ щодо наступу, який анонсується, може лише постачання зброї. На щастя, питання в Сенаті США вирішено, очікуємо на підписання цього закону Джо Байденом і зброя піде. Як буде більше зброї, тоді плани РФ щодо наступу будуть зірвані», — сказав Попович.
Водночас він зауважив, що чим більше «бавовни» на НПЗ РФ, збиття літаків ворога, тим краще, бо це послаблює сили окупантів.
«Збитий кілька днів тому стратегічний бомбардувальник Ту-22 – це дуже добре, але, на жаль, є ще бомбардувальники. Але те, що збито, вже не відновиться, не буде побудовано. Ту-22 зараз не виготовляються у РФ, нема компонентів. Вони виготовлялись у Союзі. СРСР нема і Федерація такі не може виготовляти. Стосовно НПЗ була перерва, зараз ми бачимо ще (удари). Такого потрібно більше. Якщо будуть постійні удари по НПЗ, то буде вплив. Бо вони відновлюють. Треба більша кількість ударів», — прокоментував експерт.
Він також висловився щодо підготовки українського наступу. Експерт зауважив, що для цього потрібно добре приготуватись.
«Зараз немає накопичення (зброї), потрібно закрити всі проріхи з боєприпасами. Після того треба зупинити російську армію, яка буде намагатись наступати, перемолоти її. І тільки після цього, накопичивши власні ресурси, можливо ми зможемо думати про якісь контрнаступальні дії. Коли це станеться, чи станеться це в цьому році взагалі – це велике питання», — зазначив військовий оглядач.
Ця зброя мала бути терміново перекинута в Україну. Іншими словами, росіяни готувалися до прориву оборони за допомогою КАБ і ФАБів і штурму за допомогою бронепіхоти. Тепер в Україні будуть розгорнуті F-16 і системи ППО, щоб збивати Су-34, які скидають КАБ і ФАБ, а бронепіхота російських танків і бронетранспортерів була скошена касетними боєприпасами. Цього літа дві основні гармати, які росіяни ретельно готували і на які покладалися, виявилися абсолютно марними. Точніше, вони не зовсім марні, але втрати при застосуванні обох будуть величезними і набагато більшими, ніж зараз. Тим не менш, навіть зараз втрати значні.
Іншими словами, російський літній наступ був фактично провальним ще до того, як він розпочався. Саме тому російські ЗМІ, публіцисти і всі пророки були просто вражені, приголомшені і шоковані тим, що сталося в Конгресі США. Вони два дні не могли нічого написати, вони були просто перелякані. Всі їхні розрахунки пішли не так, і їм потрібно було вдвічі, втричі, а може й більше військ і техніки, щоб досягти своїх цілей. Причина в тому, що європейські країни посилили свої озброєння, системи протиповітряної оборони і постачання артилерійських боєприпасів. Міністр закордонних справ України Дмитро Крева заявив, що Європа поставить сім або вісім комплексів Patriot. До речі, Україна сама почала виробляти безпілотники, а також багато іншого.
Росіяни отримали зовсім не те, до чого вони готувалися цього літа. Блогери мовчали ошелешено — їм чи то методички не видали, чи то вони по-справжньому були в повному шоці, — я не знаю. Тут же яка проблема, їм ще заборонено лаяти начальство, тобто все те, що роблять Шойгу, Путін, Лавров, за визначенням для російських оглядачів добре і правильно. Вони якщо хочуть якось висловити своє обурення, то можуть стояти на колінах і мовчати. Ось це найголовніша форма протесту, яка їм дозволена. І вони ось так і робили, мовчали. Але зараз починають писати ось що, цитата: «Нашому ворогові потрібна була лише пауза для перезавантаження ситуації, він цю паузу отримав. При цьому пауза в його розумінні полягала в тому, щоб утримати Росію від переходу до інтенсивного способу ведення бойових дій в Україні та від ініціативного підвищення рівня ескалації.