Голова української делегації на переговорах щодо врегулювання ситуації на Донбасі в рамках Тристоронньої контактної групи в Мінську Леонід Кучма під час брифінгу заявив, що на переговорах не тільки Україна, а й «та сторона» дала запевнення і розписалася під документом про «режим тиші».
Таким чином він не тільки вніс ясніть у свою попередню заяву, а заразом відповів на критику екс-президента Порошенка, який не опустив можливості одразу накинутися із звинуваченнями на пропозиції Кучми, ще до оголошення результатів і перших плідних переговорів.
«Кожного разу, коли приймалося рішення про режим тиші, ми домовлялися, що з такого-то числа перестаємо стріляти. Але ми добре знаємо, що жодного разу цей режим тиші не відбувався. Тому учора ми домовилися, що до 19 числа група безпеки має підготувати документ із захисними механізмами щодо того, що треба робити, щоб цей режим був, щоб він був двосторонній», – заявив Леонід Кучма.
Другий президент України зазначив, що не тільки Україна заявила, що припиняє такі дії, а «та сторона» також дала запевнення.
«При чому ще й розписалася під цим документом», – повідомив Леонід Кучма.
Додамо, що другий президент вважає, що українські війська під час режиму тиші на Донбасі не мають відповідати на "провокаційні обстріли" з цивільних об’єктів.
Умова "не стріляти" має стосуватись виключно "провокаційних обстрілів".
"Коли заїжджає якась установка чи в дитячий садочок, чи до хати, чи взагалі в населений пункт і веде обстріл наших територій. Скажіть будь ласка, ми можемо, якщо бачимо, що це з такого, дитячого, умовно кажучи, садочка, ми можемо давати відповідь?" – пояснив представник України.
На уточнювальне запитання журналістки, чи йдеться про те, що Українська сторона пропонує не відповідати виключно на ті обстріли, які йдуть з цивільних об’єктів на неконтрольованій території, Кучма відповів:
"Абсолютно, коли ми чітко повинні розуміти, що це провокаційні обстріли".
Відзначимо, що «Режим тиші» на Донбасі планують розпочати зі Станиці Луганської з 10 червня. Якщо ж бойовики також дотримуватимуться «режиму тиші», розпочнеться розведення сил.
А до 19 червня робоча група має розробити нову угоду про перемир’я.
"Повинно все бути записано. Обов’язково, щоб всі громадські об’єкти – школи, садки, житло – в жодному разі не підпадали під обстріли», – наголошував Кучма.
Водночас, він наголосив, що відповідати вогнем треба, "коли йдуть бойові дії на відповідній території, де немає таких населених пунктів".