Під час інтерв’ю на 1-му каналі Білоруського телебачення ведучий запитав третього президента України Віктора Ющенка, чи не занадто дорого заплатила Україна за досягнення цілей, яких домагалися люди на Майдані? Чи варті вони булиекономічних наслідків і людських жертв?
Віктор Ющенко відповів, що, звичайно, це було того варте.
«Коли виник Майдан у 2014 році, у більшої частини населення було відчуття, що якщо ми не змінимо стратегічного політичного курсу країни, майбутнього у нас немає», – сказав Ющенко.
«Ми – колонія, яка повертається в своє стійло, в своє історичне місце, цей проект буде називатися малороси, а ми будемо називатися хохлами. Я не хохол, я українець. Мені не хотілося, щоб мою країну називали Малоросією», – заявив третій президент України.
Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона
Ющенко також згадав, що першопричиною, яка вивела людей, перш за все студентів, на Майдан, стала відмова влади України від курсу на європейську інтеграцію.
Ющенко також зазначив, що консолідація 45-мільйонної нації – великий і тривалий проект. Він назвав процеси, які відбуваються в Україні після Майдану, позитивними.
Відповідаючи на запитання про те, чи політична турбулентність в Україні не гальмує розвиток країни, Ющенко відповів, що «для одного покоління українців випало вирішити дуже багато питань: внутрішньої національної інтеграції і стати однією сім’єю, пройти демократизацію, пізнати і полюбити свободу і демократію і, у той же час, інтегруватися у порядки Європи». «Не треба робити висновок, що ми невдахи, просто ці завдання дуже складні», – вважає президент України 2005-2010 років.
Говорячи про різні погляди окремих політичних сил в українському Парламенті, Ющенко виcловився так: «Дерева хитаються від того, що вітер, а не вітер від того, що дерева хитаються».
Окрім того, Віктор Ющенко заявив, що швидкого рішення немає ні по Донбасу, ні по Криму..
"Скільки це буде тривати? Це не питання в роках, це питання в процесі. Мені сумно від того, що ми, мабуть, не розуміємо, що дипломатія обов'язкова. Це так. Але тільки дипломатією, вибачте, ми не виграємо », – сказав він.
На думку Ющенка, план майбутньої перемоги повинен формувати парламент.
«У його компетенцію входить і військова доктрина, і міжнародна політика, і оборонна, і політика безпеки, і економічна, соціальна. Ми чотири роки воюємо, у нас немає жодного документа цього високого органу. Жодного документа, який вводить нові політичні дефініції. Якщо ми не розберемося в дефініціях, ми не напишемо плану », – сказав він.