Колишня прессекретарка президента України Юлія Мендель повідомила, що долучається до команди щотижневої підсумкової програми «Велика деолігархізація», яка виходить в ефір на телеканалі «Україна 24».
Цей канал належить Рінатові Ахметову, якого зазвичай залічують до олігархів. У Ахметова заперечують таке визначення щодо нього.
Сама телепрограма повідомила, що Мендель приєднується до неї як «постійний колумніст».
Про відхід Мендель із посади прессекретарки президента Володимира Зеленського, яку вона обіймала з початку червня 2019 року, стало відомо наприкінці квітня.
На цій посаді вона не раз робила заяви, що викликали активні реакції громадськості, і дії, що викликали скандали.
Під кінець червня оголосили, що її замінить на цій посаді журналіст телеканалу «Україна 24» Сергій Никифоров. Заміна була оформлена 9 липня.
Як стверджують журналісти «Громадського» телеканалу, в новому телепроєкті «Велика деолігархізація» каналу «Україна 24», який входить до медіаімперії Ріната Ахметова, зійшлися інтереси президента та «олігарха №1».
«У ньому Зеленського представляють як великого борця з олігархатом, якому корумповані чиновники заважають провести головну реформу країни. По суті йдеться про телевізійний піар-проєкт президента. Який, щоправда, і команда Ахметова використовує, аби перекласти негативний шлейф олігархату з найбагатшого українця на інших», – заявили в телеканалі.
Володимир Зеленський іще з часу передвиборчої кампанії заявляє, що хоче боротися з олігархами.
І от у Верховній Раді у четвер, 1 липня, провели голосування з приводу законопроєкту щодо створення реєстру олігархів, який вніс на розгляд парламенту президент Володимир Зеленський.
За офіційними даними, пленарному засіданню, на якому розглянули законопроєкт, передувала рекомендація профільного комітету з ухвалення цього документу в першому читанні. Для голосування за законопроєкт Раду було скликано на позачергове засідання у згаданий день. Голоси на користь президентської ініціативи віддали 275 народних депутатів. В цілому законопроєкт №5599 “Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)” підтримали представники “Слуги народу”, “За майбутнє”, “Довіри”, а також група позафракційних парламентарів.
Проти проєкту виступили представники фракцій “Євросолідарність”, “Голос”, а от нардепи від “Батьківщини” утрималися від голосування зовсім.
В свою чергу, секретар РНБО Олексій Данілов, заявив наступне:
Список олігархів не буде оприлюднений до ухвалення Верховною Радою відповідного закону. Говорячи про те, чи може парламент ухвалити закон про деолігархізацію до осені, на позачерговій сесії, Данілов нагадав, що президент зробив все від нього залежне, подавши законопроект у парламент, який вже пройшов перше читання. І тому на сьогодні це питання до Верховної Ради, на яку РНБО не може впливати.
Стосовно того, коли буде оприлюднено список олігархів, Данілов сказав: “Список не може з’явитися без закону. Це не припустимо”.
Разом з тим Данілов додав, що РНБО вже розробляє систему моніторингу для того, щоб встановити, хто підпадає під критерії олігарха, а хто ні.
“Ми робимо матрицю, по якій будуть проходити усі люди. Тому що у вашому уявленні це одні люди, а в матриці можуть виявитися зовсім інші. Це робиться для того, щоб не було підміни понять”, – сказав Данілов.
Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.