Народні депутати від партії “Голос” вже підготували звернення до Президента України Володимира Зеленського з вимогою звільнити Вітольда Фокіна від його обов’язків у тристоронній контактній групі у Мінську.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив Роман Лозинський.

“Фокіну пора “на вихід!” Ми з депутатами “Голосу” ініціюємо вихід Фокіна з ТКГ!

Вітольд Фокін вже давно не боїться називати бойовиків так званих Д / ЛНР “повстанцями”, виступає за загальну амністію, за особливий статус не тільки ОРДЛО – але і всього Донбасу, а також за створення “міжнародного тимчасового уряду” на суверенній території України …

Готуємо запит до президента України з вимогою звільнити Вітольда Фокіна з посади першого заступника голови делегації України в Тристоронній контактній групі”, – написав Лозинський.

Нардеп вважає, що заяви Фокіна демонструють його повне нерозуміння детермінізму російсько-української війни і “відвертий дрейф в бік Росії”.

Також Лозинський написав, що Фокін знаходиться під впливом московської пропаганди і нагадав його слова 2017 року. Тоді Фокін заявляв, що “Росію треба зрозуміти – у неї там флот”, адже вона “втратила б Крим навічно”, бо “прийшли б сюди американці”.

“Переконаний, що Україні не потрібен ще один лобіст інтересів РФ на переговорах у Мінську. А парламент має реагувати на заяви представників української делегації у ТКГ, які підважують цілісність української позиції на перемовинах і ставлять під сумнів принципові для України моменти. Закликаю колег з усіх фракцій підписатися під цим запитом до Президента України і надати принципову оцінку висловлюванням пана Фокіна на посаді заступника голови делегації”, – додав Лозинський.