Військовий експерт Ігор Козій заявив, що в будь-яких випадках вдалого наступу або покидання ділянок фронту є заслуга чи провина не тільки Міноборони, але й Кабміну України. Схоже, скоро на Шмигаля чекатимуть не веселі часи.

За словами Козія, завжди треба питати у прем’єр-міністра, скільки й чого він віддав міністерству оборони та чи було цього достатньо.

Експерт також вказав на позитивний приклад США, де президент, зустрічаючись з міністром оборони, також запросив начальника комітету військових штабів. Це свідчить про те, що обговорення відбувається відразу з обома посадовцями, і не відбувається окремих кулуарних розмов.

«В такому випадку вся картина стає зрозумілою та об’єктивною, — акцентує експерт. — А в Україні є можливість для різних кулуарних інтриг. Тому втрата позицій чи ділянок фронту відбувається не через зняття когось з керівництва, а саме адміністративна проблема Міноборони, яке поки що нездатне налагодити нормальну кадрову політику».

Ігор Козій вбачає, що на даному етапі Україна може бути розглянута з адміністративної точки зору як маленька радянська армія, що веде війну проти великої радянської армії РФ. Експерт наголошує, що, хоча українська система управління трошки змінилась у порівнянні з Росією, базовий підхід залишився схожим, з дронами як нововведенням, але збереженням старого світогляду в менеджменті.

«В Україні 30 років руйнувалась стара недолуга система оборони, але замість неї до повномасштабного вторгнення практично не будувалась нова система, — каже військовий експерт. — Наприклад і досі невідомо, чому після відвідування високопосадовцями Сумщини там зник завод, що займався розробкою та випуском пороху. Зникло багато військових підприємств у Харківській області».