Міністр охорони здоров’я Максим Степанов вважає, що його не відправлять у відставку і готує програму реформування медицини до 2024 року.
Про це він сказав в ефірі телеканалу “Україна 24”.
“У мене в житті нічого не змінилося. Я закінчую, сподіваюся, хворіти і в наступні дні вже почну працювати в звичайному режимі, а не дистанційному. У мене є чіткі плани з реформування, реанімації нашої медицини до кінця 2023 року з різних сфер. Кожен нехай займається своєю справою: хтось бігає, підписи збирає (за відставку), хтось ще щось робить “, – сказав міністр.
Він зазначив, що тема збору підписів у Верховній Раді за його відставку піднімається в українських засобах масової інформації з квітня і він спокійно до цього ставиться.
Таким чином Степанов прокоментував інформацію в про те, що його планують звільнити до кінця 2020 року, при цьому кандидатом на пост міністра охорони здоров’я називають нинішнього заступника міністра охорони здоров’я – головного санітарного лікаря Віктора Ляшка.
Відзначимо, що кількість ліжок, обладнаних кисневим устаткуванням для боротьби з COVID-19, у медичних закладах України щотижня збільшується на три тисячі. Раніше цей показник становив менше тисячі. Про це розповів заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко в інтерв’ю програмі «Бацман».
«У нас є завдання – думаю, ми його виконаємо – до 20 грудня забезпечити 80% ліжок киснем. Зараз цей показник – практично 50%. І ми його збільшуємо», – заявив він.
Кирило Тимошенко зазначив, що відсоток ліжок із киснем важко збільшити швидко, адже паралельно в лікарнях зростає кількість ліжко-місць.
«Збільшуємо ліжко-місця – зменшується відсоток (ліжок. – Ред.) із киснем. Тому що це одночасний процес», – пояснив він.
Заступник керівника Офісу Президента зауважив, що за боротьбу з коронавірусом відповідає як Міністерство охорони здоров’я, так і місцева влада, яка несе частину відповідальності у зв’язку з децентралізацією. Тому Офіс Глави держави спільно з МОЗ наразі об’єднали зусилля для вирішення цієї проблеми.
«Ми з’єднали це все воєдино, щоб швидко здійснювати закупівлю, установку кисневих станцій», – сказав Кирило Тимошенко.
Заступник керівника Офісу Президента вважає: влада зробить відповідні висновки щодо осіб, які відповідальні за погане забезпечення лікарень кисневим устаткуванням для боротьби з пандемією.
Водночас Кирило Тимошенко наголосив, що проблема із закупівлею такого обладнання існує і в інших країнах. Так, нині про більшість поставок можна домовитися лише на лютий-березень 2021 року.