Сили оборони України готуються відчинити ворота у Крим. Таку можливість може дати український плацдарм на лівому березі Дніпра. Успіх цієї операції буде залежати від двох факторів – реакції росіян на розширення плацдарму і наявності резервів у ЗСУ.

Про це заявив військовий експерт Роман Світан.

Він зазначив, що плацдарм на лівому березі створювали підрозділи морської піхоти, які пройшли підготовку у Великобританії. Зараз до розширення і зміцнення плацдарму вже підключили лінійні піхотні частини. За словами Світана, зараз «тактичний» плацдарм намагаються розширити до рівня «оперативного».

«Зараз ми на середині цього шляху знаходимося. Зараз до 8 км вже є просування від берега. А плацдарм оперативний повинен бути хоча б кілометрів 15, щоб відбудовувати інженерні споруди, якщо буде прийнято рішення, для перекидання на лівий берег вже важкої техніки. Це повинні бути понтонні переправи, дебаркадери для прийому барж. Це процес, який ще не почався, рішення поки не прийнято», – пояснює експерт.

Світан вважає, що подальший розвиток ситуації з плацдармами буде залежати від реакції російського командування на те, що відбувається. Росіяни можуть зупинити свій наступ на Авдіївку і перекинути кілька корпусів під Херсон. Якщо цього не станеться, розширення плацдарму може продовжитися аж до початку руху в бік Скадовська і Армянська, вважає Світан.

«Якщо рухатися через Скадовськ уздовж узбережжя Чорного моря, можливий захід до Криму двома-трьома способами – морський десант, або рухатися вздовж моря до Армянська. Але такий рух буде залежати від наявності у нас резервів, інакше росіяни можуть перегрупуватися і видавити нас за Дніпро», – говорить експерт.

Сили оборони продовжують операції на лівому березі в Херсонській області. За словами російських воєнкорів, українська армія продовжує перекидати додаткову піхоту на східний берег.

Аналітики Інституту вивчення війни зазначили, що українські сили продовжили операції на лівому березі Дніпра 18 листопада. При цьому Генштаб ЗСУ повідомив, що Сили оборони утримують позиції на сході Херсонської області.