На деяких напрямках, зокрема на Півдні, ЗСУ йдуть в частковий контрнаступ. Через це окупанти стають в оборону чи навіть починають вивозити свої родини. Проте про масштабний контрнаступ поки говорити зарано. Для його початку необхідні певні передумови.
Окрім цього, радник міністра внутрішніх справ України Вадим Денисенко розповів, що російські загарбники не здатні зосереджуватися на великих ділянках фронту
“Останнім часом помітно, що росіяни не мають сили воювати на широкій лінії фронту. Окупанти можуть зосереджуватися на умовно невеликих ділянках фронту – 10-15 км. Це особливо помітно на Донбасі, де росіяни вже місяць ідуть від Лисичанська до Бахмута. Вони видають за велику перемогу те, що за місяць їм вдалося дещо посунути наші позиції в селі Піски”, – зазначив Денисенко.
Посадовець додав, що не варто розслаблятися, адже боротьба з російськими окупантами триває.
“Водночас я дуже не хочу, щоб ми займалися шапкозакиданням, мовляв, ми уже перемогли. Тривають складні й важкі бої. І на деяких ділянках фронту одну з ключових ролей відіграють найманці ПВК Вагнера”, – зауважив Вадим Денисенко.
Також за даними британської розвідки, протягом останнього тижня пріоритетом Росії було переорієнтування підрозділів для посилення позицій на Півдні України. Проте на Донбасі підтримувані Росією сили – переважно бойовики “ДНР” – продовжують спроби штурму на північ від Донецька.
“Особливо запеклі бої точаться за Піски, що поблизу Донецького аеропорту. Контроль над цим населеним пунктом, ймовірно, залишається спірним. З 2014 року ця територія перебуває на передовій лінії на Донбасі. Ймовірно, російський штурм має на меті захистити трасу М04, головний під’їзд до Донецька із заходу”, – дійшли висновку в британській розвідці.