Глава РФ оголосив про запуск часткової мобілізації.
Також було заявлено, що Кремль підтримає результати “референдумів” в українських регіонах, намічених наприкінці вересня.
Як ці зміни можуть вплинути на характер війни, в ексклюзивному коментарі Vesti.ua розповів військовий експерт Олег Жданов.
Чи можуть заяви Путіна, “референдуми” і проведення мобілізації змінити характер війни? Чи буде у оновлених сил ЗС РФ достатньо сил і коштів?
«У довгостроковій перспективі – можливо. Але короткостроковій перспективі ця мобілізація не вплине. Так звані «референдуми» взагалі не вплинуть на ситуацію. До речі, президент Зеленський у своєму нічному зверненні заявив, що ми не звертаємо уваги на ці референдуми, це наша територія. Ми продовжуватимемо боротьбу за їх звільнення. Щодо мобілізації цих 300 тисяч – перший мобілізований може з’явитися на території України не раніше нового року. Звичайно, вони можуть завтра відловити когось, і умовно вже післязавтра кинути в бій. Але це буде лише збільшення кількості наших можливостей щодо заподіяння втрат ЗС РФ».
Чи зміниться характер військової допомоги Україні з боку Заходу? Чи можуть тепер ЗСУ отримати потрібне важке наступальне озброєння: танки, літаки тощо?
«Цілком можливо, що нинішній розвиток подій може підштовхнути Захід до того, щоб наростити для України військово-технічну допомогу. Нас цікавить обсяги цієї допомоги, щоб вони почали нам надавати якнайбільше озброєння.
У перспективі цілком ймовірні постачання Україні сучасніших танків, нерадянського зразка, а також авіації».
Наскільки серйозними є загрози тактичних ядерних ударів з боку РФ?
«Ймовірність дуже низька. Тактичну ядерну зброю розраховано або велике скупчення військ, або щільну оборону. Ось для таких цілей тактичне ядерне озброєння ефективне. Військовий статут свідчить, що з допомогою тактичних ядерних зарядів можна пробивати пролом в обороні противника. А у нас діють нечисленні бойові групи. Тому застосування не ефекту, який розраховують. Крім того, реакція Заходу буде вкрай жорсткою. США попереджали Путіна, що буде завдано удару по Кремлю, по центру прийняття рішень».
Тобто заяви, подібно до того, як російський депутат Гурульов намітив, як мету, базу Раммштайн у Німеччині — це пропагандистський чад?
«Так, це метод роботи російської пропаганди. Усі мають боятися. А якщо бояться, то поважатимуть. Це принцип РФ».
Додамо, міністр оборони України Олексій Резніков зіронізував з приводу часткової мобілізації в Росії, пов’язавши плани Кремля залучити до війни 300 тисяч резервістів і плани автозаводу “Москвич” виробляти стільки ж машин щороку.
Повідомляє Олексій Резніков у Twitter.
Міністр нагадав, що 22 червня автомобільний завод “Москвич” заявив, що планує випускати 300 000 автомобілів на рік.
А 21 вересня у Кремлі заявили, що буде мобілізовано 300 000 резервістів у рамках “часткової мобілізації”, оголошеної Володимиром Путіним.
Резніков інтерпретував це як “виклик прийнято” від адміністрації президента РФ.
Пряма мова Резнікова: “У війні проти України гинуть російські солдати. Їхні родичі отримують у нагороду автомобіль. Цінність життя та підтримка економіки в Росії”.
Варто зазначити, що раніше прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков відмовився розкрити зміст засекреченого 7 пункту указу Володимира Путіна про часткову мобілізацію, вказавши лише, що він стосується кількості призовників.