“Недовго музика грала, недовго Сашко Танцював”, пише на своїй сторінці у Фейсбук блогер Михайло Шнайдер.
Друзі, вчора США запровадили санкції проти знаменитого екс-судді Конституційного суду Тупицького.
Вже навіть в Америці визнали цього персонажа колишнім головою Конституційного суду, а його друзі в Українських судах ще продовжують чинити опір.
Дуже важливо, що в документі про санкції США проти Тупицького чітко зазначено, що він колишній голова Конституційного Суду.
Це ще раз підтверджує юридичну коректність тієї позиції, за якою Тупицький не є головою Конституційного Суду.
Будь хоч якісь сумніви щодо коректності цього, Американці так би не написали у своєму Рішенні. І, без сумніву, на це мають звернути особливу увагу ті судді, яких зараз Тупицький та його друзі намагаються використати, щоб повернути його до Конституційного Суду.
Вони повинні розуміти, кому вони допомагають і що може за цим наслідувати.
Захід та Україна не дозволять нікому зруйнувати антикорупційну систему та досягнення Реформ.
Чим так ревно займався наш “Герой”.
Ну а Володимир Зеленський та РНБО вчинили абсолютно ПРАВИЛЬНО, коли зробили все можливе, щоб убезпечити нашу державу від такої діяльності.
І дуже добре, що Америка вирішила допомогти Україні у цій непростій Ситуації.
Євгеній Прокопишин вважає, що у нас судді вважають його нормальним і пробують поновити на посаді… Висновок — усі, хто захищає Тупицького – корупціонери!
Своєю чергою політолог Володимир Фесенко стверджує, що санкції США проти Портнова та Тупицького – це чіткий сигнал про необхідність боротьби з круговою порукою та корупцією у судовій та правовій системі України, про необхідність кардинальної судової реформи, у тому числі й конституційного правосуддя.
Для Президента Зеленського це чудова новина. Сполучені Штати підтримали Президента України у його протистоянні із колишнім керівником Конституційного Суду України. Це сигнал ключових постатей у судовій системі України, які таємно опираються судовій реформі.
Це сигнал політичним елітам, пов’язаним з олігархією, які хочуть відновлення псевдозаконності, та збереження Системи у незмінному вигляді. Санкції проти Тупицького це дуже неприємний сигнал для старих політичних еліт, які руйнували антикорупційну реформу через судові рішення, а тепер те саме мають намір робити і з антиолігархічним законодавством.
І на закінчення відзначу кумедний нюанс.
Коли сьогодні вдень посольство США в Україні оголосило презентацію антикорупційних санкцій проти деяких українських політиків та чиновників, чекали на санкції проти одних, а в результаті під санкціями опинилися інші персонажі. Раніше серед українських еліт були тривожні очікування у зв’язку з черговим засіданням РНБО, а тепер є підстави побоюватися і санкцій з боку США.