Особисте зобов’язання є найбільш м’яким запобіжним заходом. Відповідно до нього, підозрюваний має виконувати обов’язки, покладені на нього судом:
- не виїжджати із Києва та Київської області без дозволу слідчого, прокурора або суду;
- повідомляти про зміну роботи або місця проживання;
- здати на зберігання паспорт для виїзду за кордон.
Політизації справи не було і немає, заявив радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк у коментарі Укрінформу.
Бачимо, що на третій день традиційної гучної pr-брехні пана Порошенка про те, що йому нібито вже підготували кайданки і камеру в слідчому ізоляторі, а рішення суду нібито написано десь кимось іншим, а не суддею, з’явилось рішення самого судді. Особисте зобов’язання це абсолютно чіткий запобіжний захід, хоча і не такий, який “анонсував” сам Порошенко та його прихильники. Цей запобіжний захід дає конкретну відповідь про нинішній процесуальний статус пана Порошенка, а також про цілий ряд обмежень щодо нього та обов’язковість прийняття участі в необхідних слідчих діях, – зазначив він.
На його думку, вибір суддею конкретного запобіжного заходу свідчить про те, що триває саме юридичний процес, коректний судовий розгляд питання і “жодної політизації “вугільної справи” не було і немає”.
Тому ще раз наголошу, що станом на зараз пан Порошенко все ж таки має юридичний обов’язок брати участь у процесуальних діях і більше не намагатись втекти за кордон. На такому грунті можна очікувати подальше просування цієї справи до цілком логічного і коректного встановлення всіх обставин і визначення ступеню відповідальності кожної особи, яка фігурує в цій справі, – підкреслив Подоляк.
20 грудня 2021 року Петрові Порошенку оголосили за трьома статтями Кримінального кодексу: щодо фінансування тероризму, державної зради та сприяння діяльності терористичної організації. Йому загрожує до 15 років ув’язнення з можливою конфіскацією майна.
Йдеться про схему постачання вугілля з тимчасово окупованих територій на 1,5 мільярда гривень та сприяння терористичним організаціям «ЛНР» і «ДНР».