Високий суд Лондона не розглядатиме справу за позовом націоналізованого "ПриватБанку" до його колишніх співвласників – Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова, – оскільки дійшов висновку, що не має юрисдикції на розгляд цієї справи.
"ПриватБанк" сподівався з допомогою Високого суду у Лондоні повернути в Україну кошти, які, на думку українських правоохоронних органів та нового менеджменту банку, були виведені з України напередодні націоналізації у грудні 2016 року.
Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання
"Всупереч тому, що суддя визнав, що банк став жертвою масштабних шахрайських дій на суму приблизно від 329 млн до 1,2 млрд доларів, він дійшов висновку, що англійський суд не має юрисдикції для розгляду позову банку проти його колишніх акціонерів", – ідеться у повідомленні "ПриватБанку".
Там планують оскаржити це рішення.
"Це судове рішення є лише першим етапом процесу, тож банк має намір оскаржити його. І банк, беззаперечно, впевнений, що у кінцевому підсумку йому вдасться довести свої позовні вимоги до розгляду в суді Лондона", – цитує прес-служба голову правління "ПриватБанку" Петра Крумханзла.
"Зрозуміло, що суддя не сумнівався в тому, що колишні акціонери є відповідальними за багатомільярдні шахрайські дії в банку. Ми будемо продовжувати повернення цих коштів за допомогою судового процесу в Лондоні та віримо, що англійський суд, в кінцевому рахунку, здійснить правосуддя між сторонами", – ідеться у заяві керівника банку.
Цыкаво, що сам Ігор Коломойський ще рік тому запевняв, що арешт коштів – тимчасовий і буде скасований.
А депутат парламенту Сергій Лещенко заявив, що рішення Високого суду у Лондоні про непідсудність справи фактично означатиме, що арешт із коштів Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова автоматично знімається.
Самі колишні акціонери "ПриватБанку" поки що не коментували ухвалу суду в Лондоні.
У липні колишні власники банку оскаржили у Високому суді Лондона можливість юрисдикції, наголошуючи, що в Україні розглядається їхній позов про наклеп до колишнього керівника націоналізованого "ПриватБанку" Олександра Шлапака.