Після виходу ЗСУ на державний кордон керівництво країни повинно бути визначитися, як діяти далі, і може виникнути необхідність входу військ на територію Росії.  

Про це в інтерв’ю українському виданню сказав військовий експерт Олег Жданов.

«Державний кордон — це межа, на якій ми змушені зупинитися. А далі, після повного виходу на державний кордон 1991 року, наше політичне керівництво, президент і країни-партнери, будемо визначатися. Залежно від ситуації в РФ, особливо — в політичному сенсі», — зауважив він. 

Головним завданням на цій стадії війни буде — убезпечити українську територію від атак далекобійної артилерії та авіації ворога. 

«Ми переходимо до перманентної війни за прикладом Ізраїлю? Тобто обмін вогневими ударами? Чи ми починаємо нанесення вогневих ударів по території противника з метою придушення засобів, які ведуть вогонь або намагаються відкрити вогонь по нашій території? Можливо, буде рішення, щоб створити ще й буферну зону. Тоді, можливо, ми перетнемо кордон, на зачистках створимо буферну зону», — розмірковує Жданов. 

На його думку, стратегічну контрнаступальну операцію з остаточного звільнення території України від російських загарбників буде завершено у 2023 році. Точні строки будуть залежати від того, як швидко ЗСУ досягнуть паритету в озброєнні з армією РФ. 

І не зброєю єдиною. З перших тижнів вторгнення після того, як українці дали відсіч окупантам, у них розпочалися серйозні проблеми з живою силою. Зокрема, РФ має 10 армій у складі сухопутних військ і усі вони воюють в Україні. 

“1-га гвардійська танкова армія Підмосков’я, Центральний округ – повний розгром. Морська піхота Чорноморського флоту, Морська піхота Північного флоту?.. Де вони всі? В Україні. У РФ 10 армій у складі сухопутних військ. Усі 10 армій воюють тут. Там нічого не залишилося. Там залишилася лише та частина військ, у якій служать строковики”, – заявив Жданов. 

За його інформацією, номінально військову частину РФ розбито на дві: одна перебуває у пункті постійної дислокації – там проходять службу строковики. А друга частина воює в Україні. Остання сухопутна армія – це Уссурійська з Далекого Сходу, що була задіяна в Україні під час штурму заводу “Азовсталь”. 

“Не забудьте, що за Уралом Росія не має розгорнутих частин. Там лише кадровані частини та їх розгортали на базі або призовників, або тих, кого агітували підписати контракт. А де морська піхота Тихоокеанського флоту? В Україні. Де Сахалінська армія?.. У Росії немає армії, яка не воює в Україні. Тому у них і проблема з резервами. Залишилися одні строковики у військових частинах”, – сказав експерт. 
 

Немає резервів, а з ними і техніки. Частина знищена ЗСУ, вийшла з ладу, або ж… забута самими окупантами в Україні. 

Через контрнаступ ЗСУ російські загарбники стрімголов тікали зі своїх позицій. Вони залишили дуже багато техніки, серед якої є й унікальні зразки, котрі тепер можуть використати ЗСУ.

Жданов зазначив, що росіяни лишили багато гусеничної техніки, адже вона не така швидка, як колісна. Тому вони лишають танки, але тікають на бронетранспортерах тому, адже вони на дорозі можуть їхати зі швидкість 80 км/год. 

Також колісна техніка менше витрачає пального. Тому легше злити пальне у танка й заправити бронетранспортер чи КАМАЗ, 
– зауважив військовий експерт. 

Між іншим, серед захопленої трофейної техніки є абсолютно унікальні екземпляри. Одна з таких – це станція контрбатарейної боротьби “Зоопарк-1М”. Жданов наголосив, що ця станція визначає розташування, зокрема, мінометів ворога й корегує вогонь артилерії. Дальність її дії – до 40 – 50 кілометрів. 

Військовий експерт додав, що в України є аналог такої станції, який називається “Положення”. Тому, трохи потренувавшись, військовослужбовці ЗСУ можуть використовувати цю станцію для боротьби з росіянами. 

Крім того, ЗСУ також захопили безпілотник “Орлан-10”. До того ж не лише сам дрон, а й всю систему управління та технічну документацію. Жданов сказав, що це дуже цінно, оскільки тепер він буде використовуватись на полі бою з тризубом у складі нашої аеророзвідки.